خبرفوری :

کد خبر : 69387

سرانجام شرکت مکث موتور به طور رسمی از اولین خودرو خود با نام مکث کلوت رونمایی کرد. خودرو مکث کلوت یک وانت پیکاپ چینی است که با تغییر برند در ایران عرضه می شود.

به گزارش خودروتک، خودرو وانت پیکاپ مکث کلوت در حقیقت وانت فودی لایون F22 است که با نام دایون V5 نیز عرضه می شود. مکث موتور نسخه دایون V5 را تغییر برند داده است.

نام وانت مکث کلوت ، از کلوت های کویر لوت گرفته شده است. عارضه های طبیعی منطقه لوت که در طول هزاران سال براثر فرسایش زمین شکل گرفته و مهمترین جاذبه گردشگری بیابان لوت به حساب می آیند. این نام می تواند ناظر به قابلیت های آفرود و کویرنوردی خودرو مکث کلوت باشد.

مشخصات فنی وانت مکث کلوت

خودرو وانت کلوت در نسخه عرضه شده به بازار ایران دارای یک موتور 2400 سی سی توربو است که می تواند 215 اسب بخار قدرت تولید کند. گشتاور موتور مکث کلوت هم 320 نیوتن متر است. وانت پیکاپ کلوت همچنین دو دیفرانسیل بوده و از شاسی مستقل از اتاق بهره می برد. مکث کلوت همچنین به گیربکس کمکی با ۳ حالت تک دیفرانسیل، کمک سبک و کمک سنگین مجهز است و دیفرانسیل عقب آن نیز از نوع کلاجدار (LSD) است که در ایران با نام قفل دیفرانسیل اتوماتیک شناخته می‌شوند.

 

قیمت وانت پیکاپ مکث کلوت

هنوز قیمت وانت مکث کلوت به طور رسمی اعلام نشده است اما آنگونه که در حاشیه مراسم رونمایی از این خودرو عنوان شد، قرار است قیمت وانت مکث کلوت زیر 800 میلیون تومان باشد. همچنین موعد آغاز فروش و عرضه آن به بازار نیز آذر ماه امسال است. البته در هفته های گذشته قیمت بین 800 تا 900 میلیون تومان نیز گمانه زنی شده بود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها