کد خبر : 78814

تولید رنو مگان متوقف شد | خداحافظی فرانسوی دوست داشتنی

تولید رنو مگان متوقف شد | خداحافظی فرانسوی دوست داشتنی

رنو مگان را می توان یکی از محصولات نوستالژیک این خودروساز فرانسوی دانست که به نظر می رسد این محصول با موتور احتراقی پس از ۲۷ سال و چهار نسل از تولید خارج شده و هاچ بک الکتریکی جدیدی با همین نام جایگزین آن خواهد شد.

به گزارش خودروتک به نقل از سیناپرس، نسل چهارم مگان در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۵ معرفی شده و تابستان سال بعد در بازارهای جهانی به فروش رسید. این خودرو در مدل های سنتی هاچ بک پنج دری، استیتی و بدنه سالنی موجود بود.

این خودرو که در اسپانیا و ترکیه ساخته شده است، همچنین آخرین خودروی پرفورمنس شرکت را با نشان رنو اسپورت تولید کرد. گفتنی است رنو مگان RS Trophy-R رکورد چرخ ‌محرک جلو را در پیست نوربرگ رینگ در سال ۲۰۱۹ به دست آورد.

مگان اخیراً در بسیاری از مناطق اروپا از جمله بریتانیا فقط به شکل هیبریدی عرضه شده و موتورهای بنزینی و دیزلی خالص را کنار گذاشته و از موتور 1.6 لیتری بنزینی جفت شده با موتور الکتریکی ۶۵ اسب بخاری برای ترکیب ۱۵۸ اسب بخار استفاده کرد.

 

اطلاعات و آمار های رسمی نشان می دهد که در سال ۲۰۲۱، پنجمین و آخرین سال فروش کامل مگان، ۷۹۳ دستگاه در بریتانیا فروخته شد که تقریباً به طور مساوی بین ناوگان و خریداران خصوصی تقسیم شد.  در سطح جهانی، مگان از لحاظ تاریخی سهم قابل توجهی در حجم فروش رنو داشته است، به طوری که آخرین مدل فروش آن در سال ۲۰۱۷ به ۱۶۸ هزار دستگاه رسید و این آمار حتی در سال ۲۰۲۱ به ۷۰ هزار دستگاه رسید.

 

به گزارش سیناپرس، بر اساس ارقام و آمارهای رسمی منتشر شده در carsalesbase.com، رنو در سال ۲۰۰۴ میلادی ۴۶۵ هزار و ۷۷۸  مدل مگان را در سراسر جهان فروخت که بهترین سال فروش این مدل در تاریخ است. اطلاعات موجود نشان می دهد جانشین مگان یک هاچ بک مشابه است که البته از نظر قد و قامت بیشتر شبیه نسخه شای بلند بوده و از همان معماری CMF-EV بهره می برد.

 

پیش بینی می شود این خودرو در سال ۲۰۲۴ به شکل یک SUV جمع و جور فنی مشابه به نام Scenic وارد نمایندگی ها خواهد شد. به گزارش سیناپرس، در حال حاضر، کراس اوور رنو کپچر نقش بخش C بنزینی را در خط تولید رنو ایفا خواهد کرد که در کنار آن، سوپرمینی کوچکتر رنو کلیو و کوپه کراس اوور بزرگتر رنو آرکانا قرار دارد.

مدیران رنو اخیراً تأیید کردند :از اواسط سال ۲۰۲۳، نسخه Austral جدید، یک شاسی بلند سایز متوسط هیبریدی را به عنوان رقیب تویوتا RAV4 به فروش خواهند رساند. 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها