کد خبر : 78592

رسانه‌های انگلیسی گزارش داده‌اند که عربستان سعودی برای خرید سهام آستون مارتین در حال مذاکره با این خودروساز انگلیسی است.

به گزارش خودروتک ،رسانه‌های انگلیسی گزارش داده‌اند که عربستان سعودی برای خرید سهام آستون مارتین در حال مذاکره با این خودروساز انگلیسی است.

ارزش این سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون پوند (حدود ۲۴۵ میلیون دلار) است. مجله اتوکار همچنین خبر داده که آستون مارتین علاوه بر صندوق سرمایه‌گذاری سعودی با یک شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی هم صحبت کرده است.

اوضاع مالی آستون مارتین خوب نیست. این شرکت در سال ۲۰۱۸ سهامش را در بورس عرضه کرد اما نتوانست با این کار سرمایه‌ لازم را برای خروج از بحران فراهم کند. شرکت سپس با سرمایه لارنس استرول، میلیاردر کانادایی، نجات پیدا کرد، اما همچنان زیان‌ده است.

ده درصد سهام آستون مارتین در اختیار مرسدس-بنز است و این شرکت موتور و قطعات الکترونیکی به آستون مارتین می‌دهد. آستون مارتین همچنین با شرکت نفت عربستان، آرامکو، همکاری می‌کند که حامی مالی تیم فرمول یک آستون مارتین است.

آستون مارتین برای ساخت مدل‌های جدید و توسعه قوای محرکه الکتریکی به سرمایه نیاز دارد. ارزش سهام این کارخانه در سال جاری میلادی ۶۸ درصد کم شده و این کارخانه به سهامدارانش اطلاع داده که درآمدی را که پیش‌بینی کرده بود کسب نخواهد کرد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها