کد خبر : 78424

خبر بد برای دوست داران ابرخودروی ایتالیایی | فراری برقی می شود

خبر بد برای دوست داران ابرخودروی ایتالیایی | فراری برقی می شود

فراری، خودروساز ایتالیایی برنامه خود برای تولید خودروهای الکتریکی را اعلام کرد. در این برنامه،‌ تا سال ۲۰۳۰ تقریبا نیمی از محصولات کارخانه کاملا الکتریکی خواهد بود.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد، بندتو وینیا، مدیر فراری، در نشستی خبری گفت که فراری برای رعایت استانداردهای آلودگی محیط زیست چاره‌ای جز ساخت ماشین‌های الکتریکی ندارد، اما همزمان قوای محرکه الکتریکی فرصتی برای شرکت است تا ماشین‌های بهتری بسازد. فراری برای اولین‌بار دو سال پیش در مدل هیبرید SF90 از موتور الکتریکی در محصولاتش استفاده کرد.

در‌حال‌حاضر حدود بیست درصد از ماشین‌های فراری موتور هیبرید دارند،‌ اما این شرکت هنوز یک ماشین کاملا الکتریکی نساخته است. فراری می‌گوید در برنامه جدیدش، می‌خواهد 40درصد از تولید کاملا الکتریکی و 40درصد هیبرید باشد و تنها 20درصد با موتور بنزینی ساخته خواهد شد. اولین مدل کاملا الکتریکی فراری در سال 2025 به بازار خواهد آمد. فراری می‌گوید برای ساخت ماشین‌های الکتریکی چهار میلیارد و 600میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد. آقای وینیا که از پاییز گذشته به مدیریت فراری منصوب شده، گفت از تجربه تیم فرمول یک فراری برای ساخت ماشین‌های الکتریکی کمک گرفته می‌شود. بخش عمده‌ای از شهرت فراری مدیون موتورهای بنزینی قوی و موفقیت در مسابقات فرمول یک است.

چالش اصلی این شرکت یافتن راهی است که همزمان با حرکت به طرف قوای محرکه الکتریکی، بتواند اعتبار و هویتی را که با موتورهای بنزینی به دست آمده حفظ کند. فراری پیش‌بینی کرده که امسال بین دو میلیارد و ‌500میلیون تا دو میلیارد و 700‌میلیون یورو سود کند. سود شرکت در سال 2021 یک‌میلیارد و 500‌میلیون یورو بود. خودروساز ایتالیایی قرار است به‌زودی اولین مدل شاسی‌بلند خود را هم به بازار عرضه کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها