کد خبر : 78261

تولید خودروی بریتانیا در ماه می پس از رکود ۱۰ماهه افزایش یافت. بر اساس گزارش‌ها، تولید خودرو در بریتانیا در ماه می با افزایش ۳/ ۱۳درصدی مواجه شده که رشد بیش از دو برابری محصولات الکتریکی و کاهش همه‌گیری کرونا، از عوامل اصلی این اتفاق به شمار می‌روند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور اعلام کرد که کارخانه‌ها در ماه گذشته ۶۲هزار و ۲۸۴ دستگاه خودرو در بریتانیا تولید کردند.

همچنین تولید خودروهای برقی باتری‌دار به ۴۵۲۵ دستگاه افزایش یافت. مایک هاوز، مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور گفت: رشد تولید خودرو بریتانیا پس از ۱۰ ماه کاهش، بسیار مورد استقبال قرار گرفته و نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری اساسی این بخش است. با این حال، هر گونه بهبودی تدریجی خواهد بود، زیرا تحویل زنجیره تامین نامنظم باقی می‌ماند و هزینه‌های تجاری نیز بی‌ثبات است.

با توجه به چالش‌ها، تعداد کلی تولید همچنان ۳/ ۴۶درصد کمتر از ماه قبل از همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۱۹ است. خودروسازان با چالش‌هایی مانند کمبود قطعات، افزایش هزینه‌ها و اختلال ناشی از حمله روسیه به اوکراین مواجه هستند.

بر اساس گزارش رویترز، از مجموع خودروهای جدید ساخته‌شده، ۱/ ۸۲درصد برای صادرات بوده و تقریبا از هر ۱۰ خودرو، ۶ مورد به اتحادیه اروپا ارسال شده است. با این حال صادرات به ایالات‌متحده ۴/ ۳۵درصد کاهش یافته که عمدتا به دلیل تعطیلی یک کارخانه بزرگ بریتانیا در سال ۲۰۲۱ بود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها