کد خبر : 78187

دنده عقب ترسناک تویوتا از برنامه های جهانی

دنده عقب ترسناک تویوتا از برنامه های جهانی

شرکت خودروسازی تویوتا موتور برنامه تولید جهانی جولای خود را ۵۰هزار خودرو کاهش داد، زیرا کمبود نیمه‌هادی‌ها و اختلالات کووید-۱۹ در تامین قطعات همچنان باعث کاهش تولید شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا : این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که بزرگ‌ترین خودروساز جهان از نظر حجم، انتظار دارد در ماه آینده ۸۰۰هزار خودرو بسازد. این شرکت ژاپنی گفت: «از آنجا که به دلیل کمبود نیمه‌هادی‌ها و شیوع کووید-۱۹ پیش‌بینی آینده دشوار است، این احتمال وجود دارد که برنامه تولید کمتر باشد.»
 
تویوتا و سایر خودروسازان همچنان با اختلالات زنجیره تامین و کمبود قطعات ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ از جمله مواردی که در نتیجه قرنطینه‌های اخیر در چین ایجاد شده‌اند، مقابله می‌کنند.

براساس گزارش رویترز، خودروسازان همچنین مجبورند برای عرضه محدود نیمه‌هادی با تولیدکنندگان دیگر مانند سازندگان لوازم الکترونیکی مصرفی رقابت کنند. تویوتا به هدف تولید جهانی سالانه ۷/ ۹میلیون خودرو پایبند بود، اگرچه این شرکت در ماه می اعلام کرد اختلالات زنجیره تامین در نهایت آن را مجبور به کاهش این تعداد می‌کند. این خودروساز همچنین توقف تولید خود در ژاپن را در ماه آینده در کارخانه‌های تولید وسایل نقلیه از جمله یاریس ساب کامپکت و شاسی‌بلند الکتریکی bZ۴X خود گسترش داد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها