کد خبر : 78126

فولکس‌واگن ساعات کاری و دستمزدها را در برزیل با تشدید کمبود قطعات کاهش می‌دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، فولکس واگن قرار است ساعات کاری و دستمزدها را در کارخانه سائو برناردو دو کامپوی برزیل کاهش دهد، زیرا با کمبود قطعات خودرو و قطعات الکترونیکی برای مونتاژ خودروهای خود مقابله می‌کند.

اتحادیه فلزکاران سائو برناردو دو کامپو اعلام کرد با طرحی برای این خودروساز آلمانی موافقت کرده است که از ماه آینده ساعات کاری را ۲۴درصد و حقوق و دستمزدها را ۱۲درصد کاهش دهد.

این روند از ۷ جولای و زمان بازگشت کارگران از تعطیلی ۱۰روزه اجرا خواهد شد. واحد برزیلی فولکس واگن در بیانیه‌ای به رویترز تایید کرد که تدابیر جدیدی را برای انعطاف‌پذیری بیشتر نیروی کار در واحد سائو برناردو دو کامپو در ماه جولای به دلیل کمبود قطعات اتخاذ خواهد کرد.

این اتحادیه گفت که این اقدام به صورت ماهانه مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد گرفت و پایان آن به عادی‌سازی عرضه قطعات خودرو بستگی دارد. ولینگتون داماسکنو، یکی از مقامات اتحادیه گفت که این حرکت به عنوان جایگزینی برای تعطیلی کل شیفت مورد مذاکره قرار گرفت. فولکس واگن حدود ۸۲۰۰ کارمند در کارخانه سائو برناردو دو کامپو در نزدیکی سائوپائولو دارد که ۴۵۰۰ نفر از آنها در خط مونتاژ کار می‌کنند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها