کد خبر : 78118

ب ام‌ و آلمان اعلام کرد که تولید در کارخانه جدید چین با سرمایه‌گذاری ۱۵میلیارد یوان (۲۴/ ۲میلیارد دلار) به طور رسمی آغاز شده است و این خودروساز به تولید خودروهای الکتریکی سرعت می‌بخشد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، کارخانه لیدیا، سومین کارخانه مونتاژ خودرو ب ام‌ و در چین، واقع در شمال شرقی شهر شنیانگ استان لیائونینگ، تولید سالانه ب ام‌ و را در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان از ۷۰۰هزار دستگاه در سال ۲۰۲۱ به ۸۳۰هزار خودرو افزایش خواهد داد.

شرکت اعلام کرد این کارخانه به گونه‌ای طراحی شده است که قادر به تولید خودروهای برقی با باتری تنها با توجه به تقاضای بازار در خطوط تولید انعطاف‌پذیر خود باشد. این شرکت افزود که اولین مدل تولید کارخانه لیدیا، i۳ است که یک سدان الکتریکی اسپرت سایز متوسط است که طیف مدل‌های برقی خود را برای مشتریان چینی در سال آینده به ۱۳ می‌رساند.

براساس گزارش رویترز، تسلا و خودروسازان چینی مانند بی‌وای‌دی بر بازار پررونق خودروهای الکتریکی در چین تسلط دارند و فروش آن نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است. در همین حال، پادشاهان عصر موتورهای احتراق داخلی مانند جنرال‌موتورز و فولکس‌واگن عقب می‌مانند.

 

براساس داده‌های انجمن تولیدکنندگان خودروی چین، نزدیک به یک‌چهارم خودروهای فروخته‌شده در چین در پنج‌ماهه اول سال جاری با باتری کار می‌کردند. در همین حال، ب ام‌ و ۲۰۸هزار و ۵۰۷ دستگاه خودرو در چین، بزرگ‌ترین بازار خود، در سه‌ماهه اول فروخت که ۲/ ۹درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها