کد خبر : 77762

کاهش فروش خودرو در بازار چین

کاهش فروش خودرو در بازار چین

داده‌‌‌‌ها نشان داد که فروش خودرو در چین، در ماه مه نسبت به سال گذشته ۶/ ۱۲‌درصد کاهش یافته است اما میزان کاهش نسبت به سقوط ماه آوریل بهبود یافته است زیرا مقامات برای حمایت از بازاری که به دلیل قرنطینه بیماری کووید-۱۹ در این کشور دچار رکود شده است، محرک‌‌‌‌هایی ارائه کردند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، داده‌های انجمن خودروسازان چین نشان می‌دهد که فروش کلی در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان در ماه مه به ۸۶/ ۱میلیون دستگاه خودرو کاهش یافته است.

با این حال، فروش ماه مه ۶/ ۵۷درصد نسبت به آوریل افزایش یافت و این زمانی بود که بازار به‌شدت تحت‌تاثیر قرنطینه‌‌‌‌های بیماری کووید-۱۹ در چند شهر قرار گرفت و فروش آن ماه تقریبا به نصف رسید. 

انجمن خودروسازان چین عنوان کرد که فروش در پنج ماه اول ۲/ ۱۲درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ بوده است. بازار خودروی چین در ماه‌‌‌‌های اخیر تحت‌تاثیر تلاش‌‌‌‌های چین برای مقابله با سویه اُمیکرون در سال‌ جاری قرار گرفته است، زیرا بسیاری از بخش‌‌‌‌های کشور از جمله شانگهای را تحت قرنطینه شدید قرار داده است. 

 

براساس گزارش رویترز، مقامات در تلاش هستند مشوق‌‌‌‌های مختلفی را برای احیای بازار به کار گیرند که آخرین مورد آن کاهش نصف مالیات خرید برای خودروهایی است که قیمت آنها بیش از ۴۵‌هزار دلار نیست. 

فروش خودروها شامل خودروهای برقی، پلاگین هیبریدی و خودروهای سلول سوختی هیدروژنی می‌شود که نسبت به ماه قبل ۶/ ۴۹درصد افزایش یافته است. یک گزارش جداگانه نشان داد که فروش خودروهای سواری در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷‌درصد کاهش یافته است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها