کد خبر : 76947

فروش خودرو در چین در ماه آوریل ۳۴‌درصد افزایش یافت اما همچنان ضعیف‌‌‌تر از سال گذشته است. داده‌‌‌های خرده‌‌‌فروشی خودروهای چینی در ماه می به تصویری از بهبود اقتصادی پس از اقدامات شدید ضد همه‌گیری ویروس کرونا افزوده است، به طوری که تولیدکنندگان خودروهای بیشتری نسبت به ماه گذشته به فروش رسانده‌‌‌اند اما هنوز کمتر از مدت مشابه در سال گذشته خودرو فروخته‌اند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا،  انجمن خودروهای مسافری چین با انتشار این داده‌‌‌ها در اواخر روز چهارشنبه، خواستار حمایت بیشتر دولت شد.

خرده‌‌‌فروشی در سه هفته اول ماه می، 780‌هزار دستگاه خودرو و 34‌درصد نسبت به مدت مشابه در آوریل افزایش داشت. انجمن صنعت خودروی چین گفت با توجه به اقداماتی که دولت برای کنترل شیوع بیماری کووید-19 در پیش گرفته و باعث کاهش درآمد شده است، حجم فروش 16‌درصد کمتر از 12 ماه قبل بوده است. حرکت و فعالیت اجتماعی ماه گذشته در شهرهای سراسر چین به شدت محدود شد. قوانین از مکانی به مکان دیگر متفاوت است اما در جاهایی که سخت‌‌‌گیرانه‌‌‌تر بودند، مانند شانگهای، کاهش یافته‌‌‌اند. فروش خودرو در سه ماه اول 2/ 0درصد بیشتر از سال قبل بود.

برای سال 2021، فروش 8/ 3درصد افزایش یافت. تصویر یک بهبود اقتصادی جزئی که در فروش خودرو ظاهر می‌شود در سایر شاخص‌‌‌ها نیز دیده می‌شود. Nomura Global Economics گفت که حمل‌‌‌ونقل بار جاده‌‌‌ای و تحویل سریع از مراکز توزیع در هفته گذشته هر دو قوی‌‌‌تر از یک ماه قبل بوده‌‌‌اند اما همچنان نسبت به سال گذشته به شدت کاهش یافته‌‌‌اند. انجمن خودروهای سواری گفت اقدامات محرک دولت‌‌‌های محلی فقط حمایت کوتاه‌‌‌مدت از بازار را فراهم می‌کند.

این سازمان از مقامات خواست سیاست قوی‌‌‌تری اتخاذ کنند تا صنعت را در مسیر بهبود پایدار قرار دهند. رویترز در اوایل این ماه گزارش داد سیاستگذاران چین با خودروسازان در مورد تمدید یارانه‌‌‌های پرهزینه برای خودروهای برقی که قرار بود در سال 2022 منقضی شوند، با هدف حفظ رشد بازار کلیدی با کاهش رشد اقتصادی، مذاکره کرده‌‌‌اند. فروش خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی، سریع‌‌‌ترین بخش در حال رشد بازار چین بوده است. به گفته یک فرد مطلع، تسلا همچنین موفق شد پنج‌شنبه شیفت دوم را در کارخانه خود در شانگهای اضافه کند و تولید روزانه را به 2600 خودرو برساند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها