کد خبر : 76748

تمدید حمایت دولت چین از خودروهای برقی

تمدید حمایت دولت چین از خودروهای برقی

چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار خودروی دنیا تا حد زیادی از طریق یارانه‌‌‌‌ها و معافیت‌های مالیاتی، فروش خودروهای الکتریکی را امکان‌پذیر کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، در‌حال‌حاضر نیز دولت چین در حال مذاکره با خودروسازان درباره موضوع تمدید یارانه‌ها پس از سال ۲۰۲۲ است. تخمین زده می‌شود بین سال ۲۰۰۹، زمانی که یارانه‌ها شروع شد، تا پایان سال ۲۰۲۱، چین ۱۰۰میلیارد یوآن (۸/ ۱۴میلیارد دلار) را برای یارانه خودروهای برقی هزینه کرده است.

در ابتدای سال ۲۰۲۲، یارانه خودروهای تمام‌الکتریکی از ۱۵‌هزار و ۸۴۰ یوآن به ۱۱‌هزار و ۸۸ یوآن (معادل ۳۰ درصد) کاهش یافت و قرار بود در پایان سال ۲۰۲۲ منقضی شود (دو سال دیرتر از برنامه اولیه). از نظر قیمت، حداکثر قیمت (۳۰۰‌هزار یوآن) و حداقل برد (۳۰۰ کیلومتر در ۱۸۶ مایل) اعمال می‌شد که واجد شرایط بودن یارانه‌ها را محدود می‌کرد.

نکته دیگر استثنای مالیات بر خرید است (از سال ۲۰۱۴) که قرار بود منقضی شود، اما در نهایت ممکن است به جای ۱۰‌درصد برنامه‌ریزی‌شده در سال ۲۰۲۳، صفر درصد باقی بماند یا تا ۵‌درصد افزایش یابد. انجمن خودروهای مسافری چین (CPCA) پیش‌‌‌‌بینی می‌کند که ممکن است حدود ۵/ ۵میلیون خودروی برقی پلاگین در سال ۲۰۲۲ فروخته شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها