کد خبر : 76430

تسلا، صنعت خودروسازی چین را متحول می کند

تسلا، صنعت خودروسازی چین را متحول می کند

تسلا در حال برنامه‌ریزی برای دو برابر کردن ظرفیت تولید کارخانه شانگهای با ساخت یک کارخانه جدید در این منطقه است که می‌تواند سالانه ۴۵۰‌هزار دستگاه خودرو به خط تولید کارخانه چین این شرکت اضافه کند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد، در ایمیلی که در اول ماه مه به مقامات محلی از منطقه ویژه لینگانگ شانگهای ارسال شد، تسلا به برنامه‌هایی برای توسعه بیشتر کارخانه فعلی خود اشاره و گزارش‌های قبلی را تایید کرد.

این شرکت اعلام کرد که یک کارخانه جدید در زمین مجاور در همان منطقه با ظرفیت سالانه 450‌هزار دستگاه خودرو، مدل‌های Y و تسلا 3 را خواهد ساخت. در نتیجه، کارخانه شانگهای به «بزرگ‌ترین مرکز صادرات خودرو در جهان» تبدیل خواهد شد.

تسلا قبلا گفته بود که کارخانه شانگهای 484‌هزار و 100 دستگاه خودرو را در طول سال 2021 تحویل داده است. این به آن معناست که کارخانه جدید، تولید سالانه تاسیسات فعلی را به طور موثر دو برابر خواهد کرد. گیگا شانگهای 51.7‌درصد از 936‌هزار تحویل جهانی تسلا در سال گذشته را به خود اختصاص داد و از کارخانه فرمونت پیشی گرفت.

در چین، گیگا شانگهای در سال گذشته 321‌هزار دستگاه خودروی مدل 3 و مدل Y را به مشتریان تحویل داد که 117‌درصد بیشتر از سال 2020 است. باقیمانده خودروها نیز به بازارهای بزرگ مانند آلمان و ژاپن صادر شده‌اند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها