کد خبر : 75175

چشم امید مرسدس بنز به بازار هند

چشم امید مرسدس بنز به بازار هند

یکی از مقامات ارشد مرسدس بنز گفت: مرسدس بر این باور است که رشد‌میلیونرهای جوان جدید باعث افزایش تقاضا برای خودروهای لوکس در هند می‌شود و فروش آن با سرعتی سریع‌‌‌تر از خودروهای بازار انبوه رشد خواهد کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، نتایج بررسی نشان داده است، در آینده شاهد نرخ رشد بالاتری در بخش لوکس نسبت به بازار انبوه خواهیم بود و میانگین سنی خریداران از ۴۵ سال به زیر ۴۰ سال رسیده است.

با این حال، بزرگ‌ترین مانع رشد خودروسازان جهانی، کمبود نیمه‌هادی‌‌‌ها و مشکلات لجستیکی است که با حمله روسیه به اوکراین بدتر شده است.  بر اساس این گزارش، تعداد خانوارهای هندی با دارایی خالص حداقل یک‌میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ با ۱۱‌درصد رشد به ۴۵۸‌هزار نفر رسید و انتظار می‌رود طی ۵ سال آینده ۳۰‌درصد افزایش یابد.

هند عمدتا بازار خودروهای کوچک و کم‌‌‌هزینه‌‌‌ای است که در آن مدل‌‌‌های لوکس بیش از یک‌درصد از کل فروش سالانه حدود ۳‌میلیونی آن را به خود اختصاص می‌دهند.  مرسدس، پرفروش‌‌‌ترین برند لوکس با سهم بازار بیش از ۴۰‌درصد است و با جگوار، لندروور، آئودی، بی‌‌‌ام‌‌‌و و تاتا موتورز رقابت می‌کند.

فروش بنز در هند اخیرا بیش از ۴۰‌درصد افزایش یافت و به ۱۱‌هزار و ۲۴۲ خودرو در سال ۲۰۲۱ رسید. این در حالی است که در سال ۲۰۲۰ با شیوع همه‌گیری کرونا، فروش مرسدس بنز ۷۸۹۳ دستگاه بود.

فروش مرسدس در سال ۲۰۲۱، هنوز کمتر از اوج بیش از ۱۵‌هزار و ۵۰۰ دستگاهی در سال ۲۰۱۸ است و اگر مشکلات حل شود، فروش می‌تواند امسال به سطح سال ۲۰۱۸ نزدیک شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها