کد خبر : 75145

دورخیز 64.000.000.000 دلاری هوندا برای توسعه خودروهای برقی

دورخیز 64.000.000.000 دلاری هوندا برای توسعه خودروهای برقی

شرکت هوندا موتورز ژاپن روز سه‌شنبه اعلام کرد قصد دارد در دهه آینده ۶۴‌میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه در زمینه تولید خودروهای برقی هزینه کند. به نقل از رویترز، هوندا هدف بلندپروازانه‌ای برای عرضه ۳۰ مدل خودروی الکتریکی جدید در سراسر جهان تا سال ۲۰۳۰ در نظر گرفته و قصد دارد آن را عملیاتی کند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، اهداف این شرکت همچنین شامل تولید حدود ۲‌میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در سال، تا سال ۲۰۳۰ است.

این استراتژی نشان‌‌‌دهنده عزم جدی هوندا برای دستیابی به جایگاه خود در بازار رو به رشد سریع وسایل نقلیه الکتریکی است، جایی که شرکت تسلا در آن پیشتاز است و خودروسازان ژاپنی با خطر عقب افتادن از رقبای آمریکایی و اروپایی مواجهند.

هوندا و دیگر خودروسازان ژاپنی مدت‌‌‌هاست تاکید دارند حتی اگر وارد حوزه تولید خودروهای برقی شوند، از فناوری هیبریدی دست نمی‌‌‌کشند. طرفداران خودروهای هیبریدی به بازارهای زیادی اشاره می‌کنند - به‌ویژه برخی از بازارهای نوظهور - که زیرساخت‌‌‌های پشتیبانی از خودروهای برقی باتری‌دار در آنها برای مدت طولانی در دسترس خواهد بود.

بخش عمده‌‌‌ای از سرمایه‌گذاری ۸ تریلیون ینی (۶۴‌میلیارد دلاری) هوندا در زمینه ارتقای برق‌رسانی و ابداع فناوری‌‌‌های نرم‌افزاری خواهد بود. از این رقم حدود ۴۳‌میلیارد ین برای تولید انواع باتری‌‌‌های جدید تا بهار سال ۲۰۲۴ هزینه می‌شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها