کد خبر : 74514

مارک رویس، رئیس شرکت جنرال موتورز گفت که این خودروساز با وجود تشدید خطرات زنجیره تامین جهانی، به چشم‌انداز سال ۲۰۲۲ و برنامه‌هایش برای تسریع راه‌اندازی یک خودروی الکتریکی جدید کادیلاک، اطمینان دارد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، مارک رویس در یک کنفرانس تلفنی اظهار کرد که خطرات ژئوپلیتیکی که جنگ در اوکراین برای زنجیره‌های تامین خودرو ایجاد می‌کند واقعی است اما جنرال موتورز فشار را مدیریت می‌کند و برنامه‌های خود را برای سرعت بخشیدن به عرضه خودروهای الکتریکی جدید مانند کادیلاک لیریک ادامه می‌دهد.

رویس گفت: جنرال موتورز چشم‌انداز مالی سال 2022 خود را تغییر نداده است که به دنبال سود عملیاتی رکورد 14.3 میلیارد دلاری در سال 2021 بود. برخی از خودروسازان رقیب، قیمت خودروهای برقی خود را افزایش یا هشدار داده‌اند که پیش‌بینی‌های مالی سال 2022 به دلیل افزایش قیمت نفت و افزایش قیمت موادی مانند آلومینیوم، نئون و نیکل که تحت تحریم‌های غرب علیه روسیه قرار گرفته اند، در خطر است.

جنرال موتورز به طور رسمی تولید خودروی برقی کادیلاک لیریک خود را در کارخانه اسپرینگ هیل آغاز کرد. لیریک یک خودروی کاربردی جمع‌وجور است که با تسلا مدل Y، پرفروش‌ترین خودرو در خط تولید پیشرو در بازار خودروهای برقی شرکت تسلا رقابت خواهد کرد.

رویس گفت: کارخانه اسپرینگ هیل قطعات و مواد مورد نیاز برای افزایش تولید لیریک را در اختیار خواهد داشت و می‌تواند سالانه 200 هزار لیریک تولید کند. تقاضا برای خودروهای برقی در سال گذشته، جنرال موتورز را به سرعت بخشیدن برنامه‌های خود برای ساخت خودروهای الکتریکی در حجم بالا سوق داده است.

جنرال موتورز در اوایل سال جاری اعلام کرد که قصد دارد 400 هزار خودروی الکتریکی در سال جاری و سال آینده تولید کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها