کد خبر : 74510

فروش خودرو در ایالات‌متحده در ماه مارس با افزایش تورم کاهش می‌یابد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، مشاوران موسسه جی دی پاور و موسسه LMC Automotive اعلام کردند: خرده‌فروشی خودرو در ایالات‌متحده ممکن است در ماه مارس کاهش یابد زیرا تورم فزاینده و کمبود عرضه ناشی از بیماری همه‌گیر و اکنون بحران اوکراین مانع از هزینه‌ خواهد شد.

گلوگاه‌های عرضه در ماه‌های اخیر نشانه‌هایی از کاهش را نشان می‌داد اما این پیشرفت احتمالا با تهاجم روسیه به اوکراین و همچنین محدودیت‌های جدید در چین به دنبال افزایش مجدد ابتلا به بیماری کووید- 19 متوقف می‌شود.

توماس کینگ، رئیس بخش داده و تجزیه و تحلیل در موسسه جی دی پاور اظهار کرد: امسال با وجود کمتر از 900 هزار واحد موجودی، نزدیک‌شدن سرعت فروش به سطح سال گذشته نیز غیرممکن خواهد بود.

بر اساس گزارشی، خرده فروشی خودروهای جدید در ایالات‌متحده ممکن است در ماه مارس 27.8 درصد کاهش یابد و به یک میلیون و 44 هزار و 500 دستگاه در ماه مارس برسد. مشاوران انتظار دارند فروش جهانی وسایل نقلیه در ماه مارس از تاثیرات جنگ در اوکراین و افزایش فشار تورمی بر مصرف‌کنندگان در سراسر جهان آسیب ببیند.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود مجموع فروش خودروهای نو در ایالات‌متحده در ماه جاری، شامل معاملات خرده‌فروشی و غیر خرده‌فروشی، به یک میلیون  و 188 هزار و  300 دستگاه برسد که 28.9 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

با توجه به اینکه عرضه همچنان از تقاضا عقب است، انتظار می‌رود میانگین قیمت خرده‌فروشی خودروهای نو در ایالات متحده در ماه مارس با 17.4 درصد افزایش به 43 هزار و 737 دلار برسد که از بالاترین سطح قبلی در دسامبر 2021 به 45 هزار و 283 دلار کاهش می‌یابد.

انتظار می‌رود نرخ سالانه تعدیل‌شده فصلی برای کل فروش خودروهای جدید 12.7 میلیون دستگاه باشد که 5.1 میلیون دستگاه نسبت به سال 2021 کاهش یافته است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها