کد خبر : 71681

برنامه چین برای لغو یارانه خودروهای برقی

برنامه چین برای لغو یارانه خودروهای برقی

مقامات چین اعلام کردند که یارانه‌های خودروهای الکتریکی و هیبریدی را در پایان سال ۲۰۲۲ لغو می‌کنند زیرا قدرت فروش در این بخش به معنای نبود نیاز به حمایت دولتی است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایرنا، وزارت دارایی چین در بیانیه ای اعلام کرد که یارانه خرید خودرو از ابتدای سال 2022 و قبل از لغو کامل تا پایان سال، 30 درصد کاهش می‌یابد.

براساس این بیانیه، با توجه به رشد صنعت خودروهای با انرژی جدید و روند فروش و انتقال آرام تولیدکنندگان، یارانه ها در 31 دسامبر (10دی) 2022 به پایان می رسد.

به گفته وزارت دارایی چین، به خودروهایی که پس از 31 دسامبر 2022 ثبت نام شوند، یارانه تعلق نمی گیرد.

فروش خودروهای الکتریکی و هیبریدی در چین با افزایش بیش از 100 درصدی نسبت به سال های گذشته، در ماه های اخیر رونق گرفته است.

انجمن خودروسازان چین هفته گذشته تخمین زد که این خودروها قرار است 18 درصد از کل فروش خودرو در سال 2022 را تشکیل دهند و این در حالی است که در سال 2019 خودروهای برقی تنها 5 درصد از کل فروش خودرو در چین را به خود اختصاص دادند.

طبق گزارش انجمن خودروسازان چین، از 27 میلیون و 500 هزار خودرویی که قرار است در سال جاری فروخته شود، پنج میلیون خودرو الکتریکی و هیبریدی خواهند بود.

چین؛ بزرگترین آلاینده جهان اهداف طولانی مدتی را برای پذیرش گسترده وسایل نقلیه الکتریکی و هیبریدی در نظر گرفته است و هدف آن این است که تا سال 2035 اکثر خودروها با انرژی پاک کار کنند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها