کد خبر : 70960

مدیرعامل شرکت بوش اعلام کرد که صنعت خودروی اروپا برای تامین قطعات به میزان زیادی به آسیا و دیگر مناطق جهان وابسته شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت بوش آلمان گفت که خودروسازی اروپا بیش از حد به آسیا وابسته است. در حال حاضر باتری‌های سلولی و تراشه‌های الکترونیکی یکی از اصلی‌ترین نیاز خودروسازان اروپایی است و آنها مجبور هستند برای تامین نیاز خود به سمت شرکت‌های آسیایی بروند.

 آل جِمِین زتونگ، طی مصاحبه‌ای با روزنامه فرانکفورتر گفت: ما بیش از حد در صنعت خودرو به دیگر مناطق جهان وابسته شد‌ه‌ایم و حتما نیاز است که این روند تغییر کند.

وی معتقد است: البته این اشتباه سیاست‌گذاری نبوده، بلکه مربوط به بهینه‌سازی روند هزینه تولید در چرخه تامین است. به اعتقاد زتونگ، در حال حاضر خودروسازی در حال مطرح کردن این سوال است که چگونه می‌تواند مواد خام خود به خصوص در زمینه باتری‌های سلولی را تامین کند؟

در حال حاضر برخی شرکت‌های آلمانی تاکید کرده‌اند که می‌خواهند خودشان به سمت تولید اقلام موردنیاز بروند به گونه‌ای که شرکت فولکس واگن گفته می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ با همکاری شرکت‌های اروپایی ۶ کارخانه بزرگ تولید باتری‌های سلولی بسازد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها