کد خبر : 70879

شرکت تویوتا موتور اعلام کرد که در ادامه اقدامات روز قبل، تولید خود را در برخی از کارخانه‌ها در ژاپن به دلیل کمبود قطعات ارسال شده از کارخانه های قطعه سازی در جنوب شرقی آسیا متوقف کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، شرکت تویوتا موتور اعلام کرد که در ادامه اقدامات روز قبل، تولید خود را در برخی از کارخانه‌ها در ژاپن به دلیل کمبود قطعات ارسال شده از کارخانه های قطعه سازی در جنوب شرقی آسیا متوقف کرده است.

تویوتا در بیانیه‌ای اعلام کرد که آخرین اقدامات برای توقف‌ تولید با اضافه شدن به محدودیت‌های اعلام‌شده ، تولید خودروها را تا 9000 دستگاه کاهش می‌دهد که این امر بر تولید مدل‌های لکسوس و لندکروز دو دیفرانسیل آن تأثیر می‌گذارد.

اگرچه این اقدامات محدود است، اما در حالی صورت می گیرد که تویوتا در حال تلاش برای جبران تولید از دست رفته خود درپی اختلالات قبلی در زنجیره تامین در مالزی و ویتنام است که مجبور شد تولید خودرو را کاهش دهد، حتی در شرایطی که تقاضا برای خودرو در بازارهایی مانند چین با پایان قرنطینه‌های ویروس کرونا افزایش یافت.

این شرکت که بزرگترین تولیدکننده خودرو در جهان از نظر حجم محسوب می شود تاکید کرد که به هدف تولید سالانه تعیین شده در سپتامبر برای ساخت 9 میلیون خودرو تا پایان ماه مارس پایبند است.

سخنگوی تویوتا طی اظهاراتی گفت: ما می خواهیم (هدف) 9 میلیون دستگاه را حفظ کنیم، اما وضعیت را به دقت زیر نظر خواهیم داشت.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها