کد خبر : 70815

داده های صنعت خودروی انگلیس نشان می دهد که میزان خرید خودروهای جدید در این کشور طی ماه گذشته میلادی تقریباً یک سوم کمتر از میانگین سطح قبل از همه گیری کروناست که دلیل آن نیز ادامه بحران کمبود تراشه کامپیوتری است.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، داده های صنعت خودروی انگلیس که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می دهد که میزان پلاک شدن خودروهای جدید در این کشور طی ماه گذشته میلادی 1.7 درصد بیشتر از سال گذشته بود، اما تقریباً یک سوم کمتر از میانگین سطح قبل از همه گیری کرونا بود که دلیل آن نیز ادامه بحران کمبود تراشه کامپیوتری عنوان شد.

انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودروی انگلیس SMMT اعلام کرد که 115706 خودروی جدید در ماه نوامبر پلاک شده‌اند که نسبت به 113781 خودرو در ماه اکتبر افزایش نشان می دهد اما 31 درصد کمتر از میانگین پنج سال منتهی به همه گیری است.

در سال جاری میلادی تاکنون حدود 1.54 میلیون خودرو جدید پلاک شده است، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال 2020، 1.50 میلیون دستگاه بوده است.

مایک هاوز، مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودروی انگلیس گفت: عملکرد ظاهراً مثبت بازار، ضعف لایه های زیرین را مخفی می کند. اگرچه تقاضا وجود دارد و تعداد زیادی از مدل های جدید، که بیشتر برقی هستند، عرضه شده اند، اما کمبود جهانی تراشه همچنان به بخش تولید ضربه می زند.

وی در ادامه تاکید کرد که احتمالاً کمبود تراشه تا سال آینده ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، خودروهای برقی دارای باتری 19 درصد از بازار را به خود اختصاص دادند که این رقم دو برابر سال قبل محسوب می شود، در حالی که خودروهای برقی هیبریدی پلاگین 9 درصد از بازار را تشکیل دادند.

انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودروی انگلیس از دولت این کشور خواست تا به توسعه زیرساخت های لازم برای شارژ خودروهای برقی سرعت ببخشد و اعلام کرد که در حال حاضر به ازای هر 52 خودروی جدید برقی یک شارژر وجود دارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها