کد خبر : 70780

تویوتا مشغول همکاری با شرکت چینی BYD است تا یک خودروی برقی بسازد که در ۲۰۲۲ رونمایی می‌شود. همکاری بین خودروساز ژاپنی و BYD در حقیقت برای توسعه سریع مدل‌های تازه خودروهای برقی تویوتا همراستا با روندهای خودروسازی است.

به گزارش خودروتک به نقل از مهر، تویوتا تحقیقاتی درباره خودروهای هیبریدی و سلول‌های سوخت هیدروژنی در خودروهای آینده‌اش انجام داده است، اما پیشرفت آن با فرآیند تکامل در بازار جهانی خودروهای برقی یکسان نبوده است.

در حال حاضر این شرکت تعداد محدودی خودروی برقی به بازار عرضه کرده و سهم آن در بازار بسیار اندک است. قرار است طبق همکاری تویوتا و BYD سال آینده خودروی برقی کوچک و ارزان قیمتی در چین عرضه شود که قیمت آن ۳۰ هزار دلار خواهد بود.

به گفته تویوتا طی این پروژه همکاری BYD فناوری‌های کلیدی را فراهم می‌کند تا یک خودروی جادار و ارزان‌قیمت ساخته شود. همچنین خدوروی مذکور مجهز به سلول‌های باتری شرکت چینی خواهد بود.

BYD یکی از تهیه‌کنندگان فناوری‌های نوین در تولید خودروهای برقی است و فناوری باتری آن توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. پیش‌بینی می‌شود خودروی برقی تویوتا-BYD اندکی بزرگ‌تر از تویوتا کرولا باشد. البته برخی جزئیات کلیدی درباره خودروی جدید ارائه نشده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها