کد خبر : 70716

آتش‌نشانان شیشه پنجره‌های ب‌ام‌و پارک شده جلوی شیر آتش نشانی را شکستند تا راه را برای شلنگ آب باز کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، ب‌ام‌و مدل ۲۰۰۵ سری۵ سر راه شیر آتش‌نشانی قرار گرفته بود و آتش‌نشانان ناچار شدند شیشه‌های این خودرو را بشکنند تا بتوانند شلنگ آب را به این شیر آتش‌نشانی برسانند.

صاحب این خودرو به نیویورک پست New York Post گفته که با دیدن خُرد شدن پنجره خودرویش خیلی شوکه شده اما به هر حال اشتباه از وی بوده است که چهار روز تمام خودرویش جلوی شیر آتش‌نشانی پارک بوده است.

این نخستین باری نیست که آتش‌نشانان چنین تصمیمی می‌گیرند. حتی در فیلم سینمایی بک‌دِرفت هم چنین صحنه‌ای ساخته شده که به نوعی آموزش و فرهنگ‌سازی به حساب می‌آید.

 در فضای آنلاین هم تصاویر ویدئویی زیادی با همین تم وجود دارد. هرچند مثل خیلی از مسائل دیگر ممکن است این اقدام آتش‌نشانان، مخالفان و موافقانی داشته باشد، اما هر چه باشد، این یک قانون است که خودروها نباید جلوی شیر آتش‌نشانی پارک کنند. این کار هم غیرقانونی و هم خیلی خطرناک است.

در این مورد خاص چهار روز بود که این خودرو جلوی شیر آتش‌نشانی پارک شده بود و صاحب آن هم نشان داده است که فاب [سوییچ] این خودرو هم باتری تمام کرده بود. از شانس بد صاحب این خودرو، آتشی هم در آن طرف خیابان باعث حضور آتش‌نشان‌ها می‌شود و آنها هم چاره‌ای جز شکستن پنجره ندیدند.

حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که چرا آتش‌نشان‌ها از دور خودرو یا از زیر آن شلنگ را عبور نداده‌اند، اما واقعیت این است که فشار آب به قدری تغییر می‌کند که شاید نتوان به موقع جلوی خسارت خیلی بزرگ را گرفت.

ضمن آنکه آتش‌نشان‌ها گاهی برای خاموش کردن آتش مجبورند جان خود را در کف دستان خود بگیرند و انصاف نیست که مردم برای رفاه حال خود، جان دیگران را به خطر بیندازند.

خودخواهی و خودبینی متاسفانه در برخی از مردم به ویژه قشر مرفه‌تر اجتماع بیشتر به چشم می‌خورد. در این مورد هم خوشبختانه آسیب و جراحت جدی گزارش نشده است. کسی که دانسته جایی پارک می‌کند که احتمال خسارت به دیگران وجود دارد، در صورت بروز آسیب، مسوولیت جبران آن خسارت را به جان می‌خرد.

در سال ۲۰۱۴ هم در شهر بوستون آمریکا اتفاق مشابهی رخ داد. این‌بار هم خودروی پارک شده جلوی شیر آب آتش‌نشانی ب‌ام‌و بود.

البته در آن مورد راننده ب‌ام‌و عذرخواهی کرده و گفته بود، بی‌توجهی وی باعث شده به شیر آتش نشانی دقت نکند. اما در این مورد جدید راننده ب‌ام‌و که نام وی را نیویورک‌پست فاش نکرده با حالتی طلبکارانه گفته است: «[این اقدام آتش نشانی] یک کیسه پول خسارت روی دست من گذاشته، هم شوکه شده‌ام، هم استرس پیدا کرده‌ام. لازم نبود این کار را انجام دهند.»

این در حالی است که حق پلیس بود این راننده خاطی را بر اساس قوانین ۱۸۰ دلار هم جریمه کند. اصلا مهم نیست مردم چه خودرویی سوار می‌شوند، با هر خودرویی که هستند، احترام به قوانین برای همه واجب است. متاسفانه این واقعه و اطلاع‌رسانی‌های مرتبط با آن مانع از وقوع رویدادهایی مشابه در آینده نمی‌شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها