خبرفوری :

کد خبر : 70225

آکیو تویودا، مدیرعامل شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا در اقدامی بی‌سابقه برای سومین بار توسط لابی صنعت خودروی ژاپنی به عنوان رئیس هیات‌مدیره انتخاب شد تا این صنعت را در دوران ‌گذاری که به زلزله تشبیه شده و چالش‌های آلایندگی صفر، هدایت کند.

به گزارش خودروتک به نقل از  سایپانیوز،، تویودا، یکی از اعضای خانواده بنیان‌گذار تویوتا موتور است و از سال ۲۰۱۸ رئیس انجمن خودروسازان ژاپن هم هست. اکثر روسای این انجمن، فقط یک دوره دو ساله را در این پست سپری کرده‌اند. 

تویودا در یک کنفرانس خبری آنلاین گفته است: «من این نقش را بعد از دریافت دیدگاه‌ها پذیرفتم که نشان می‌داد کارهای انجام شده باید ادامه یابند. مخصوصا برای گذر از این مرحله دشوار.» در حالی که حکومت‌ها در سراسر دنیا قوانین و مقررات آلایندگی را دشوارتر می‌کنند تا گرمایش زمین را مهار کنند، صنعت خودرو تحت فشار شدیدی قرار گرفته و باید خود را با دوران گذار به آلایندگی صفر سازگار کند، اما در مورد اینکه چگونه باید این کار انجام شود، اختلاف نظر وجود دارد.

در کنفرانس آب‌وهوای سازمان ملل که در شهر گلاسکو برگزار شد، ۶ خودروساز بزرگ از جمله جنرال موتورز، فورد، ولوو و دایملر [کمپانی مادر مرسدس بنز] بیانیه‌ای را امضا کردند که خودروسازان را ملزم به توقف تولید خودروهای سوخت فسیلی تا سال ۲۰۴۰ می‌کند.

شرکت خودروسازی تویوتا موتور، از پیوستن به این جمع خودداری کرده است و استدلالش این است که دنیا هنوز آمادگی گذر از خودروهای بنزین و گازوئیل‌سوز به برقی را ندارد. غایب قابل توجه دیگر در این گروه، شرکت خودروسازی آلمانی فولکس واگن است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها