خبرفوری :

کد خبر : 70181

سفارش خودروهای جدید در اروپا به خاطر کمبود عرضه ریزتراشه ها و کاهش تولید ۲۹ درصد کاهش‌یافته و به ۷۹۸۶۹۳ خودرو رسیده است.

 به‌گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، مجمع تولیدکنندگان خودروی اروپا در روز سه‌شنبه اعلام کرد فروش خودرو در سراسر این قاره در ماه اکتبر  به پائین‌ترین رقم رسیده‌است.

سفارش خودروهای جدید 29 درصد کاهش‌یافته و به 798693 خودرو رسیده است. کل فروش خودرو در قاره اروپا در ده‌ماهه اول سال جاری میلادی صرفاً 2٫7 درصد بالاتر از همین دوره در 2020 گزارش می‌شود.

این کاهش فروش نتیجه ادامه کمبود عرضه نیمه‌رساناها به‌خاطر شیوع دوباره همه‌گیری کرونا در جنوب شرق آسیا و در نتیجه تاخیر در تولید آنها و همچنین بسته شدن بنادر است.

خودروسازان اعلام کرده اند نشانه‌هایی از بهبود شرایط عرضه ریز تراشه‌ها وجود دارد ولی کمبود آن احتمالاً تا سال آینده میلادی ادامه می‌یابد.
خودروسازی فولکس‌واگن 42 درصد کاهش تحویل خودروهایش را در ماه اکتبر نسبت‌به همین ماه در سال گذشته میلادی اعلام کرده‌است. این خودروسازی بدترین عملکرد را در بین تولیدکنندگان خودرو در اروپا داشته‌است. شرکت‌های فیات و پژو هم 32 درصد کاهش فروش را گزارش داده‌اند.
با توجه به آمار فعلی، محققان بازار خودرو پیش‌بینی می‌کنند فروش سالانه خودرو در اروپا در سال جاری میلادی حتی به سطح سال بحران‌زده قبل هم نرسد، یعنی زمانی‌که فروش جهانی خودرو به‌خاطر همه‌گیری کرونا 15 درصد کاهش‌یافته بود.
انتهای پیام/43
 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها