کد خبر : 70142

بانک جی پی مورگان از شرکت تسلا، غول خودروهای برقی آمریکا، به دلیل نقض "آشکار" قرارداد ضمانت های سهام این شرکت شکایت کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، بانک جی پی مورگان از شرکت تسلا، غول خودروهای برقی آمریکا، به دلیل نقض "آشکار" قرارداد ضمانت های سهام این شرکت شکایت کرده است.

شکایتی که روز دوشنبه در دادگاه فدرال منهتن ثبت شد، ادعا می‌کند که تسلا ضمانت‌نامه‌هایی را در سال 2014 به جی‌پی مورگان فروخته است که اگر قیمت اعمال یا قیمت ثابت تضمین شده آنها کمتر از قیمت سهام تسلا پس از انقضای ضمانت‌نامه‌ها در ژوئن و جولای 2021 شود، باید پرداخت می‌شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت سهام تسلا در آن زمان تقریباً 10 برابر شد و جی‌پی مورگان ادعا می‌کند که تسلا اکنون باید چه به صورت سهام یا به صورت نقدی پرداخت کند.

این بانک در شکایت خود همچنین گفت: تسلا آشکارا تعهد قراردادی خود را برای پرداخت کامل به جی‌پی مورگان نادیده گرفته است.

با این حال، اختلاف بین این بانک و خودروساز پیش از این، در سال 2018 نیز به وجود آمده بود؛ زمانی که جی‌پی مورگان پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا توییت کرد که به فکر خصوصی‌سازی این شرکت است، قیمت اعمال ضمانت‌نامه‌ها را کاهش داد.

وقتی چند هفته بعد ماسک در توییت دیگری اعلام کرد که برنامه خصوصی سازی را کنار گذاشته است، این بانک دوباره قیمت اعمال را افزایش داد.

جی پی مورگان گفت بر اساس قرارداد، حق ایجاد تغییرات در قیمت اعمال را دارد، اما تسلا در سال 2019 ادعا کرد که این تعدیل‌ها "به‌طور غیرمنطقی سریع بوده و نشان‌دهنده تلاشی فرصت‌طلبانه برای استفاده از نوسانات قیمت سهام تسلا" است.

سهام تسلا در روز 15 نوامبر به قیمت 1013.39 دلار بسته شد.

نه ایلان ماسک و نه شرکت تسلا هنوز در مورد این شکایت بانک جی پی مورگان JPMorgan اظهار نظر نکرده اند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها