کد خبر : 69354

استلانتیس [برند حاصل از ادغام فیات کرایسلر با پژوسیتروئن] برند لاکچری دی اس از سیتروئن را در چین حفظ می کند با این که فروش آن ناامیدکننده است.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، کارلوس تاوارس Carlos Tavares مدیر عامل استلانتیس بعد از شکل گیری این برند از ادغام فیات کرایسلر با پژوسیتروئن وعده داد که از همه ی 14 برندی که زیر چتر آن قرار گرفته، محافظت نماید به شرط آن که هر برند روی قوی تری بازار و سگمنت تخصصی خود تمرکز داشته باشد.

با ادغام فیات کرایسلر با پژوسیتروئن، برند استلانتیس شکل گرفته که اکنون مقام چهارم خودروسازی دنیا را در اختیار دارد. با این که برند دی اس، شاخه پرتجمل کمپانی سیتروئن، عملکرد خوبی در زمینه فروش در بازار چین نداشته، به فعالیت خود در این کشور ادامه خواهد داد و به گفته ی بئاتریس فوشر Beatrice Foucher، مدیر برند دی اس، در سال آینده از برنامه جدید خود برای تقویت و بهبود فروش رونمایی خواهد شد.

استلانتیس بعد از سقوط فروش دی اس در چین، سهام خود را در سایت محلی این برند در معرض فروش قرار داد. با این حال فوشر به خبرنگاران گفته است که: «در حال حاضر هیچ تغییر در وضعیت دی اس اتفاق نیفتاده است. برنامه این است که در چین فعالیت ها ادامه پیدا کند.»

قرار است که تاوارس همان اوایل سال 2022 برنامه خود را برای احیای فروش در بازار چین معرفی نماید. بخشی از آن برنامه تمرکز روی تولید خودروی اُپل 100 درصد برقی است و برای این کار از یکی از کارخانه های جوینت ونچرش با شرکت خودروسازی چینی GAC استفاده خواهد کرد. این کارخانه در تولید برند جیپ تخصص پیدا کرده است.

دی اس،‌ یکی از برندهای ممتاز استلانتیس به حساب می آید و در کنار آلفارمئو و لانچیا قرار است پلتفرم برقی اندازه متوسط گروه را با عنوان STLA Medium افتتاح کرده و اولین محصول جدید آن از سال 2024 به بازار عرضه شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها