کد خبر : 67710

هیوندایی جدیدترین تولید‌کننده خودرو به شمار می‌رود که برنامه بلندپروازانه خود را برای دستیابی به خنثی‌سازی کربن ارائه کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد، هیوندایی جدیدترین تولید‌کننده خودرو به شمار می‌رود که برنامه بلندپروازانه خود را برای دستیابی به خنثی‌سازی کربن ارائه کرده است. اروپا نیز نخستین منطقه‌ای است که در آن هیوندایی موتورهای بنزینی و دیزلی را کنار می‌گذارد، در حالی که سال ۲۰۳۵ تاریخ توقف خودروهای ICE در اروپا لحاظ شده است.

این موضوع چندان هم عجیب نیست؛ زیرا کمیسیون اروپا در حال حاضر پیشنهادی در انتظار رای دارد که در صورت تصویب، تا اواسط دهه آینده خودروسازان را از فروش خودروهایی با پیشرانه‌های سنتی منع می‌کند. همچنین از ۲۰۴۰ به‌عنوان سالی یاد می‌شود که هیوندایی به یک برند کاملا الکتریکی در اکثر بازارهای بزرگ جهانی تبدیل می‌شود. تا آن زمان، این شرکت تخمین می‌زند که وسایل نقلیه الکتریکی باتری و پیل سوختی ۸۰ درصد از کل فروش سالانه خود را پس از رسیدن به ۳۰ درصد در پایان این دهه به خود اختصاص دهد.

در اخبار مرتبط، کل عملیات جهانی شرکت تا سال ۲۰۴۵ از انرژی تجدیدپذیر تامین می‌شود. در راستای این اهداف، مدل جدید نکسو برای سال ۲۰۲۳ تایید شده است؛ درست زمانی که یک مینی‌ون با استفاده از همان نوع پیشرانه قرار است به بازار عرضه شود. از سوی دیگر، در نیمه دوم این دهه یک شاسی‌بلند پیل سوختی بزرگ از سوی هیوندایی ارائه می‌شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها