کد خبر : 67479

شرکت خودروسازی جنرال‌موتورز اعلام کرد که حداقل برای یک تا دو هفته به‌دلیل نبود قطعات یدکی تولید خودرو، اکثر خطوط تولید این شرکت در آمریکا متوقف خواهد شد. به گزارش سی‌ان‌ان، شرکت خودروسازی جنرال‌موتورز آمریکا اعلام کرد که به‌دلیل نبود قطعات الکترونیکی مجبور است تولید خودرو در اکثر خطوط تولیدش را برای یک تا دو هفته تعطیل کند.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، جنرال‌موتورز و دیگر خودروسازان بزرگ امیدوار بودند تا الان مشکل نبود قطعات یدکی الکترونیکی در جهان حل می‌شد؛ اما افزایش مبتلایان به کرونا به‌ویژه در آسیای جنوب شرق که بخش قابل توجهی از تراشه‌های الکترونیکی مورد نظر خودروسازان در آنجا تولید می‌شود، شرایط را برای خودروسازان بدتر کرده است.

فقط قرار است طی هفته‌های آینده چند خط تولید معدود برای جنرال‌موتورز تولید داشته باشند که این خطوط هم تعدادی مدل شاسی‌بلند، وانت دوکابین و دو مدل اسپرت کامارو و کوروت را تولید خواهند کرد. از آن جهت جی‌ام تلاش کرده است خطوط تولید خود را برای دیگر مدل‌ها تعطیل کند که اجازه ندهد کمبود قطعات الکترونیکی تولید این مدل‌ها را که پرفروش و پرطرفدار هستند، تحت تاثیر قرار دهند.

با این حال اما گفته می‌شود که میزان تولید آنها هم کاهش خواهد یافت. هم‌اکنون بیشتر خودروسازان بین‌المللی با مشکل مشابهی روبه‌رو هستند و خودروسازی با کمبود قطعات الکترونیکی و تراشه مواجهند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها