کد خبر : 66918

خودروسازی جنرال موتورز ۷۳ هزار خودروی برقی شورلت بولت را با هزینه یک میلیارد دلار به خاطر خطر آتش گرفتن باتری آنها فرا خوانده است.

 به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، خودروسازی جنرال موتورز اعلام کرد حدود 73 هزار خودروی برقی شورلت بولت را با هزینه یک میلیارد دلار فرا می‌خواند تا به خطر بروز آتش‌سوزی در آنها رسیدگی کند. این خودروسازی اعلام کرد شرکت سازنده باتری این خودروها، ال جی، باید هزینه‌ها را جبران کند.

بزرگترین خودروساز آمریکا اعلام کرد این اطلاعیه تمام خودروهای بولتی را که قبلاً فراخوانده نشده بودند، در برمی‌گیرد، یعنی خودروهای EV و EUV مدل سالهای 2017 تا 2022. خطر آتش سوزی برای این خودروها پس از شارژ شدن باتری آنها وجود دارد. این شرکت باتری‌های معیوب این خودروها را تعویض خواهد کرد.

جنرال موتورز همچنین توصیه کرده باتری‌های این خودروها تنها تا 90 درصد شارژ شوند. مالکان این خودروها باید در فواصل زمانی کمتری خودروهای خود را شارژ کرده و اجازه ندهند باتری‌ها کاملا خالی شوند. این خودروها همچنین باید پس از شارژ در فضای باز پارک شوند و طی فرایند شارژ شدن هم نباید در فضای بسته قرار داشته باشند.

جنرال موتورز هزینه فراخوانی قبلی خودروهای بولت را 800 میلیون دلار برآورد کرده بود و اعلام کرد فروش خودروهای برقی بولت را موقتا متوقف کرده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها