کد خبر : 66758

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا تحقیقی درباره ۱۱ تصادف خودروی تسلا با آمبولانس ها انجام می دهد که طی این رویدادها سیستم اتوپایلوت خودرو فعال بوده است.

 به گزارش خودروتک به نقل از مهر، «سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا» (NHTSA) تحقیقی درباره سیستم اتوپایلوت تسلا آغاز کرده است. این در حالی است که طبق اطلاعات موجود از سال 2018 میلادی سوابقی از 11 تصادف خودروهای تسلا با آمبولانس‌های پارک شده در خیابان وجود دارد که به 17 مجروح و یک مرگ منجر شده‌اند.

طبق اسناد موجود بیشتر تصادف‌ها در تاریکی اتفاق افتاده و در صحنه تصادف چراغ آمبولانس روشن و اقدامات ایمنی در نظر گرفته شده بوده است. همچنین تأیید شده در این خودروها سیستم اتوپایلوت فعال بوده است.

ارزیابی اولیه این سازمان روی سیستم اتوپایلوت در مدل‌های Y،X، S و 3 در خودروهایی است که بین 2014 تا 2021 میلادی عرضه شده‌اند. به عبارت دیگر 765 هزار خودروی برقی تسلا مشمول این تحقیق می‌شوند.

تصادف‌های گفته شده بین ژانویه 2018 تا جولای 2021 میلادی در ایالت‌های ماساچوست، میشیگان و آریزونا روی داده‌اند. البته 3 مورد تصادف نیز در کالیفرنیا رخ داده است.

اتوپایلوت پس از فعال شدن خودرو را در یک لاین با سرعتی خاص نگه می‌دارد. البته این سیستم کاملاً خودران نیست. رانندگان همچنان مسئولیت هدایت خودرو، شناسایی و واکنش به موانع و خودروهای دیگر را برعهده دارند.

در این تحقیق شرایطی که به تصادف منجر شده، نیز بررسی می‌شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها