کد خبر : 66750

حدود ۶۴۶۳ میلیون خودرو در ماه گذشته میلادی در سراسر جهان فروخته شده است که یک کاهش ۶ درصدی را نسبت به ژوئیه ۲۰۲۰ نشان می‌دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم ، جدیدترین اطلاعات شرکت ال ام سی نشان می‌دهد فروش خودروهای سبک جدید در سراسر دنیا 6.3 درصد در ماه ژوئیه نسبت به همین ماه در 2020 کاهش داشته است. این شرکت مستقر در میشیگان آمریکا پیش‌بینی‌های مربوط به صنعت خودرو را ارائه می دهد.

در این بین، فروش خودروهای سبک جدید در سراسر دنیا 22 درصد در شش ماه اول سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

طبق گزارش این شرکت، حدود 6463 میلیون خودرو در ماه گذشته میلادی در سراسر جهان فروخته شده است که یک کاهش 6 درصدی را نسبت به ژوئیه 2020 نشان می‌دهد، یعنی زمانیکه 6899 میلیون خودرو فروخته شده بود.

در این گزارش آمده است:«کمبود نیمه رساناها روند بهبود فروش خودرو در اروپا را کند کرده است و تاثیر آن بر ذخایر خودرو در آمریکا متوسط قیمت معاملات را بالا برده است».

متخصصان این شرکت عقیده دارند افزایش موارد ابتلا به کرونای دلتا دورنمای بازار خودرو در بخش‌هایی از آسیا را بدتر می‌کند. چین همچنان با فروش 1842 میلیون خودروی جدید در ژوئیه در رتبه اول دنیا قرار دارد ولی این رقم هم 10 درصد نسبت به همین دوره در سال گذشته کاهش داشته است.

این شرکت انتظار دارد گسترش سریع کرونای دلتا در سراسر چین و وضع محدودیت های اجتماعی به ضرر فعالیت‌های اقتصادی و فروش خودرو باشد.

آمریکا پس از چین در رتبه دوم فروش خودرو های جدید قرار دارد. فروش خودرو در این کشور 3.2 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 1278 میلیون خودرو رسیده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها