کد خبر : 66225

مقامات روسیه به منظور افزایش تقاضای داخلی برای خرید خودروهای برقی ساخت روسیه قصد دارند کمک هزینه‌های مالی یا سوبسید پرداخت کنند.

 به گزارش خودروتک به نقل از مهر، وزیر اقتصاد روسیه روز گذشته اعلام کرد میزان استفاده از خودروهای برقی در روسیه که دارای منابع فراوان نفت و گاز است، از کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و خودروی برقی در داخل روسیه تولید نمی‌شود. اما دولت به دنبال راه اندازی خط تولید خودروهای برقی در روسیه است و مشوق‌های مالی را نیز برای تقویت این بخش در داخل روسیه در نظر گرفته است.

از مجموع 45 میلیون خودروی در حال تردد در روسیه در سال گذشته میلادی، تنها 11 هزار خودرو برقی بوده‌اند که آنها نیز عمدتاً خودروهای مستعمل و دست دوم بوده‌اند. خودروهای برقی هنوز در مقایسه با خودروهای بنزین سوز قیمت بالایی دارند و لذا دولت روسیه برای کاهش قیمت و افزایش جذابیت آنها سوبسیدهایی را در نظر خواهد گرفت.

این سوبسید 25 درصد از هزینه‌های خرید خودروهای برقی ساخت روسیه را پوشش خواهد داد و باعث خواهد شد این خودروها حداکثر 8570 دلار قیمت داشته باشند. انتظار می‌رود اجرای این طرح از سال 2022 آغاز شود. روسیه قصد دارد تا سال 2030 سالانه تعداد 220 هزار خودروی برقی تولید کند. ظاهراً شرکت‌های خودروسازی خارجی نیز به تولید خودروی برقی در داخل روسیه علاقه نشان داده‌اند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها