کد خبر : 66057

با گسترش اینترنت و آشنا شدن مردم با قابلیت‌ها و موهبت‌های آن، کمپانی‌های بزرگ هم با اینکه عظیم و کند هستند، به تدریج به استفاده از این قابلیت‌ها رو می‌آورند.فورد حالا تصمیم دارد ساخت خودروها در کارخانه‌اش بر اساس سفارش‌هایی باشد که اینترنتی از مشتری دریافت می‌کند. شیوع جهانی ویروس کرونا فروش در دنیا را دچار تغییرات بزرگی کرده است و مردم هم به شیوه‌های آنلاین بیشتر تکیه پیدا کرده‌اند.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز ، فورد برای آنکه فروش آنلاین محصولاتش را بهبود ببخشد، گزینه‌های دیجیتالی را برای محصولات خود معرفی کرده است.از جمله «فورد اکسپرس بای» Ford Express Buy را برای موستانگ‌مک-ایی و « فورد بلو ادونتج» Ford Blue Advantage را برای خودروهای دست دوم معرفی کرده است.

رویترز از قول جیم فارلی مدیرعامل گروه خودروسازی فورد نقل قول کرده است که این کمپانی پول زیادی برای مشوق‌های خرید به هدر می‌دهد اما ارزشش را دارد زمانی که مشتری پا پیش می‌گذارد و می‌گوید «این همان خودرویی است که می‌خواستم.» در اروپا، سالیان سال است که مشتریان خودروی خود را درست همانی دریافت می‌کنند که سفارش می‌دهند از جمله رنگ،‌تریم داخل، آپشن‌ها و امکانات و ...در حالی که آمریکایی‌ها مجبورند به نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش برندهای خودرویی مراجعه کنند و آنچه در پارکینگ یا انبار نمایندگی‌ها است انتخاب کنند و به خانه ببرند.

حالا با گذشت یک سال و اندی از شروع شیوع پاندمی کرونا، مردم به فضای آنلاین و سفارش اینترنتی بیشتر عادت کرده‌اند و خیلی هم مثل سابق اصراری به تست رانندگی قبل از خرید ندارند. فورد هم متوجه این واقعیت شده و تمایل زیادی پیدا کرده که مشتریان آینده این شرکت بیشتر فرآیندهای خرید یک خودرو را در فضای اینترنتی تجربه کنند. جیم فارلی مدیرعامل فورد هفته گذشته هنگام ارائه گزارش درباره فصل دوم سال ۲۰۲۱ در جمع خبرنگاران گفت که گرفتن سفارش اینترنتی از مشتری تا چه حد روی سود و زیان مالی یک شرکت اثر دارد.

فارلی گفت: ما واقعاً خودمان را به گسترش سامانه‌های مبتنی بر گرفتن سفارش اینترنتی از مشتری متعهد می‌دانیم و تعداد خودروهای انبار شده در پارکینگ نمایندگی‌ها را تا۵۰ یا ۶۰ روز کاهش داده‌ایم.ما این را می‌دانیم که پول زیادی را برای تشویق و ترغیب مشتریان هدر می‌دهیم. فقط کووید-۱۹ نبوده است که روی رفتار مشتریان تاثیر گذاشته است.کمبود تراشه [قطعات الکترونیکی و کامپیوتری خودرو] روی تامین خودروی نمایندگی‌ها تاثیر زیادی برجای گذاشته است و فورد اعتقاد دارد وقتی سفارش مشتری را به صورت اینترنتی دریافت می‌کند، بهتر می‌تواند خواست مشتری را برآورده سازد و در عین حال کمبود تراشه را مدیریت کند.

وقتی مردم مجبور می‌شوند مدت زمان طولانی صبر کنند ممکن است از برخی از آپشن‌ها یا امکانات خودرو که برایشان واجب نیست صرف‌نظر کنند و در آن صورت خودروی مورد نیازشان زودتر به دست شان برسد. با اینکه فورد اکسپرس بای در حال حاضر سفارش آنلاین مشتری را فقط درباره موستانگ مک-ایی ممکن کرده اما کومار گالهوترا Kumar Galhotra مدیر بازارهای بین‌المللی فورد ماه گذشته در مصاحبه با اتومتیو نیوز گفته است که این سامانه به تدریج سایر محصولات و مدل‌های فورد را هم پوشش خواهد داد.

وی گفت: این روش بسیار هیجان‌انگیز است و با همکاری و شراکت با نمایندگی‌ها انجام می‌شود. با دریافت سفارش مشتری، کارخانه بر اساس خواست مشتری و نیازهای او به تولید خودرو می‌پردازد، قیمت آن به صورت اینترنتی و در جا معلوم می‌شود، اعتبار مشتری به صورت آنلاین سنجیده می‌شود و تمامی مراحل با سرعت خیلی بالایی صورت می‌گیرد. در سامانه فورد دیجیتال استور Ford Digital Store تمامی مراحل خرید خودروی جدید به صورت ۱۰۰ درصد اینترنتی قابل انجام است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها