کد خبر : 64853

کمپانی خودروسازی کرواسی ریماک Rimac‌ که در ساخت خودروهای برقی با عملکرد بالا [قدرت،‌ سرعت و شتاب بالا] فعالیت می کند،‌ طی توافقی با برند پورشه از گروه خودروسازی فولکس واگن آلمان در بوگاتی ادغام شد و بوگاتی-ریماک شکل گرفت.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز ، در فصل چهارم امسال یعنی در فصل پاییز، شرکت خودروسازی بوگاتی-ریماک در حوزه ابرخودروها [هایپرکار hypercar] فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.  به این ترتیب یک سازنده خودروهای اسپورت تبدیل به سازنده خودروهایی می شود که عملکرد بالاتر دارد و خاص تر هم هست. در این اقدام مشترک ریماک 55 درصد از سهام بوگاتی را تصاحب خواهد کرد و پورشه 45 درصد در سهام ریماک شریک خواهد شد. به این ترتیب سهم فولکس واگن از بوگاتی به پورشه انتقال پیدا می کند که صاحب هر دو است و سپس این سهم به ریماک انتقال خواهد یافت. همین حالا پورشه [یعنی پیش از انجام ادغام] 24 درصد از سهام ریماک را در اختیار دارد. پورشه در سال 2018 ابتدا 10 درصد از ریماک را خریداری کرده بود.

اولین محصولات بوگاتی-ریماک،‌ یکی ابرخودرویی با 8 سیلندر و 1500 اسب بخار است که همان شیرون نامگذاری می شود و دیگری ابرخودروی تمام برقی 2.4‌ میلیون دلاری به نام ریماک نورا Rimac Nevera خواهند بود. ریماک نورا 1900 اسب بخار توان دارد و می تواند به سرعت 250 مایل در ساعت (400 کیلومتر در ساعت) برسد. در حالی که هر یک از دو کمپانی تا پیش از این،‌ محصولات نامبرده را به طور جداگانه معرفی می کردند و حالا قرار است مشترک ارائه نمایند.

اولیور بلوم Oliver Blume مدیر عامل پورشه گفته است: «ما در حال ترکیب تجربه قدرتمند بوگاتی در پیشه ساخت ابرخودروها با توان نوآوری ریماک در عرصه خودروهای برقی هستیم.» بلوم جوینت ونچر بوگاتی-ریماک را «ترکیب بی نقص» perfect combination خوانده است.

بلوم به همراه لوتز مشکه Lutz Meschke مدیر ارشد عملیاتی پورشه اعضای هیئت مدیره بوگاتی-ریماک خواهند شد و میت ریماک Mate Rimac بنیانگذار ریماک هم به عنوان مدیر عامل هدایت این جوینت ونچر را برعهده خواهد گرفت.

میت ریماک کمپانی خود را در سال 2009 از گاراژ منزل خود شروع کرده است و حالا که به این جوینت ونچر پرافتخار رسیده آن را «لحظه ای هیجان انگیز» توصیف کرده است و ترکیب این دو کمپانی را «جفت کامل برای همدیگر» a perfect match for each other خوانده است.

بوگاتی-ریماک 430 نیروی انسانی خواهد داشت. 300 نفر از آنها در کرواسی محل استقرار ریماک خواهند بود و 130 نفر در کارخانه موشایم بوگاتی در فرانسه خواهند بود. تمامی مدل های بوگاتی در همان کارخانه معروف این شرکت در فرانسه تولید خواهند شد.

شایسته یادآوری است که ابرخودروهای بوگاتی در خودروهای بنزینی بالاترین عملکرد [قدرت،‌ سرعت و شتاب] را دارند و ریماک هم بالاترین عملکرد را در خودروهای برقی به ثبت رسانده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها