کد خبر : 64819

شرکت آلمانی پورشه اعلام کرد که ۴۳ هزار دستگاه از خودروهای برقی لوکس خود از مدل تیکان Taycan را به دلیل نرم افزار معیوبی که می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی موتور شود، فرا می‌خواند.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم ، شرکت آلمانی پورشه اعلام کرد که 43 هزار دستگاه از خودروهای برقی لوکس خود از مدل تیکان Taycan را به دلیل نرم افزار معیوبی که می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی موتور شود، فرا می‌خواند.

شرکت پورشه همچنین گفت که این فراخوان شامل تمام وسایل نقلیه تیکان که تا ماه ژوئن تولید و تحویل شده اند را شامل می شود.

به گفته این شرکت، نرم افزار خودروهایی که مشمول این فراخوان می شوند برای حل این مشکل به روزرسانی خواهند شد. تیکان سال گذشته به بازار عرضه شد.

کلاوس ریچبرگر، مدیر اجرایی پورشه به خبرنگاران گفت که این مشکل در حدود 130 اتومبیل مشاهده شده است و افزود که هیچ تصادفی در نتیجه اتفاق نیفتاده است.

پورشه تایکان

تیکان، یک اتومبیل اسپرت چهار درب با شاسی کوتاه و برد 450 کیلومتر (280 مایل) است که محصول تلاش پورشه برای جلب نظر مشتریان درباره وسایل نقلیه پیشرفته برقی است.

پورشه که بخشی از گروه فولکس واگن است، همچنین اعلام کرد که بروزرسانی نرم افزار این خودروها از راه دور در این مورد امکان پذیر نیست، به این معنی که دارندگان تیکان باید با مراجعه یک ساعته به مرکز تعمیرات محلی این مشکل را برطرف کنند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها