خبرفوری :

کد خبر : 64665

شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد که برای تولید باتری خودروهای برقی خود در شمال فرانسه با شرکت انویژن Envision چین و وِرکور Verkor قرارداد همکاری امضا کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم ، شرکت خودروسازی رنو روز دوشنبه اعلام کرد که برای تولید باتری خودروهای برقی خود در شمال فرانسه با شرکت انویژن Envision چین و وِرکور Verkor قرارداد همکاری امضا کرده است.

این در حالی است که خودروسازان در سراسر جهان در تلاشند تا در تولید خودروهایی با آلایندگی کمتر از رقبای خود پیشی بگیرند. این تغییر فناوری است که هم اکنون شرکت فولکس واگن Volkswagen آلمان را مجبور به ساخت شش کارخانه سلول باتری برای خود در اروپا کرده است.

رنو با اعلام این خبر گزارش های قبلی رسانه ها را در حال تأیید کرد که قرار است امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از کارخانه دوئه Douai در شمال فرانسه بازدید کند.

شرکت انویژن Envision به منظور ایجاد 2500 شغل جدید تا سال 2030 در حال سرمایه گذاری 2 میلیارد یورویی (2.4 میلیارد دلاری) در این کارخانه می باشد که در نزدیکی مرکز تولید خودروهای برقی یعنی رنو الکتریستی "Renault ElectriCity" قرار دارد.

رنو همچنین گفت که با توسعه و تولید باتری هایی با کارایی بالا، با داشتن بیش از 20 درصد سهام Verkor ، تفاهم نامه همکاری با شرکت نوپای Verkor امضا کرده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها