کد خبر : 64437

شرکت خودروسازی اشکودا که زیر مجموعه گروه فولکس واگن آلمان است، اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ حداقل نیمی از فروش خود را در اروپا به خودروهای برقی اختصاص دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم ، شرکت خودروسازی اشکودا  Skoda Autoکه زیر مجموعه گروه فولکس واگن آلمان است، روز پنجشنبه اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2030 حداقل نیمی از فروش خود را در اروپا به خودروهای برقی اختصاص دهد چراکه این شرکت اهل جمهوری چک در حال انتقال فناوری خود به سمت اتومبیل های الکتریکی در دهه آینده است.

اشکودا به عنوان بخشی از این استراتژی خود، حداقل سه مدل کاملاً برقی دیگر رونمایی و به دو مدل کنونی اضافه خواهد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، مدل های جدید این خودروساز بر اساس طبقه بندی زیر خودروی شاسی بلند الکتریکی Enyaq iV قرار می‌گیرند.

شرکت اشکودا هنوز تاریخی را تعیین نکرده است که چه زمانی کاملاً از موتورهای بنزینی دور خواهد شد اما قصد دارد 50-70 درصد از ناوگان خود را در اروپا با خودروهای دارای موتور الکتریکی تا سال 2030 جایگزین کند.

اشکودا اوکتاویا RS

در حال حاضر کمتر از 5 درصد از فروش فعلی این خودروساز به خودروهای برقی اختصاص دارد.

اشکودا به عنوان بخشی از اهداف تعیین شده در استراتژی 2030 خود که روز پنجشنبه اعلام شد، گفت: تا آن زمان، انتشار (گازهای گلخانه ای توسط) این ناوگان باید 50 درصد کاهش یابد.

اشکودا بزرگترین صادرکننده جمهوری چک، 1.005 میلیون دستگاه خودرو در جهان طی سال 2020 تحویل داده است که نسبت به سال گذشته 19 درصد سقوط نشان می دهد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها