کد خبر : 64113

معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور در نظر دارد تا سال ۲۰۲۴، ۱۱۰۰۰ ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی و تا سال ۲۰۳۰، ۵۰ هزار ایستگاه ایجاد کند.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم ، الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه، در بازدید از منطقه "نیژنی نوگورود" اعلام کرد که این کشور در نظر دارد تا سال 2024، 11000 ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی و تا سال 2030، 50 هزار ایستگاه ایجاد کند.

پیش از این گزارش شده بود که نیژنی نوگورود پس از مسکو اولین شهر خواهد بود که یک اتوبوس برقی را راه اندازی می کند و ترافیک مسافران به 700 نفر در روز خواهد رسید.

نواک گفت: به طور کلی، هم هدف سال 2024 و هم سال 2030 جدی تر و بلند پروازانه تر هستند. تا سال 2024، ما به 11000 جایگاه شارژ در کشور و تا سال 2030 به 50000 جایگاه نیاز داریم.

به گفته وی، دولت روسیه در حال کار بر روی طرح ابتکاری حمایت از توسعه سیستم حمل و نقل الکتریکی و زیرساخت شارژ خودروهای برقی است.

نواک افزود: ما از این (برنامه) یعنی ساخت (ایستگاه های) شارژ و نصب آنها پشتیبانی خواهیم کرد و همچنین وزارت صنعت همراه با صنعت خودرو نیز از تولید خودروهای الکتریکی ما پشتیبانی خواهند کرد.

به گفته وی، اکنون وزارتخانه های صنعت ، حمل و نقل و انرژی روسیه در حال کار بر روی جزئیات این برنامه هستند.

یکی از بزرگترین اپراتورهای ایستگاههای شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در روسیه، روستی Rosseti است. این شرکت در سال 2013 توسعه شبکه ایستگاه های شارژ الکتریکی را آغاز کرد.

اکنون این شرکت شبکه ای متشکل از 263 ایستگاه را مدیریت می کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها