کد خبر : 63146

شرکت خودروسازی نیسان اعلام کرد که در ماه ژوئن سه کارخانه خود در مکزیک را به دلیل کاهش تولید در پی کمبود جهانی تراشه به طور موقت تعطیل خواهد کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم ، شرکت خودروسازی نیسان روز جمعه اعلام کرد که به مدت چند روز در ماه ژوئن سه کارخانه خود در مکزیک را به دلیل کاهش تولید در پی کمبود جهانی تراشه تعطیل خواهد کرد.

بر اساس اعلام نیسان، کارخانه شماره یک شهر آگوئاسکالینتس به مدت هفت روز در ماه ژوئن فعالیت خود را متوقف خواهد کرد و کارخانه شماره دو این شرکت در این شهر به مدت یک روز در همین ماه تعطیل خواهد بود. این شرکت جزئیات مربوط به تاریخ تعطیلی را اعلام نکرد.

در عین حال، این شرکت از تعطیلی موقت کارخانه CIVAC خود در ایالت مورلوس خبر داد و اعلام کرد که عملیات تولید در این کارخانه به مدت هفت روز در ماه ژوئن متوقف خواهد بود. تاریخ این تعطیلی نیز اعلام نشد.

این شرکت در یک بیانیه کوتاه به رویترز گفت: ما همچنان به کاهش تولید ادامه خواهیم داد تا تاثیرات ناشی از کمبود تراشه در صنعت خودرو را به طور محلی و جهانی به حداقل برسانیم.

نیسان همچنین تأکید کرد که این شرکت در آینده برای جبران تولید از دست رفته تلاش خواهد کرد.

کارخانه شماره یک شهر آگوئاسکالینتس مدل های مختلف نیسان از جمله ورسا، کیکس و مارس را مونتاژ می کند و کارخانه شماره 2 مدل Sentra و کارخانه سیواک CIVAC وانت های پیکاپ را مونتاژ می کنند.

طبق داده های سازمان آمار ملی مکزیک، طی چهار ماه اول سال جاری میلادی، نیسان پس از ژنرال موتورز، دومین مجموعه بزرگ مونتاژ خودرو در این کشور بوده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها