خبرفوری :

کد خبر : 62647

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا طرحی را ارائه کردند که به موجب آن 52 میلیارد دلار بودجه برای تولید تراشه‌های الکترونیکی خودرو در آمریکا تخصیص یابد.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، چاک شومر، رهبر دموکرات‌های سنای آمریکا شب گذشته از طرح 52 میلیارد دلاری دمکرات‌ها برای تولید تراشه‌های الکترونیکی در آمریکا رونمایی کرد. در صورتی که این طرح تصویب شود طی 5 سال آینده 52 میلیارد دلار برای طرح‌های تحقیقات، توسعه و تولید تراشه‌های الکترونیکی در آمریکا تخصیص داده خواهد شد. 

این طرح که به صورت فوق‌العاده و اضطراری در 1400 صفحه تدوین شده این هفته در دستورکار سنا قرار خواهد گرفت و قرار است به طور کلی 120 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در زمینه تحقیقات مرتبط با فناوری‌های پیشرفته در آ‌مریکا تخصیص داده شود تا این کشور بتواند در این زمینه با چین رقابت کند. 

شومر گفت: تولیدکنندگان آمریکایی به شدت با مشکل کمبود قطعات تراشه‌های الکترونیکی روبرو هستند. 

وی تاکید کرد: ما نباید برای تامین این تراشه‌ها به طرف‌های خارجی وابسته شویم. 

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هم خواستار تخصیص 50 میلیارد دلار بودجه در زمینه تحقیق و تولید تراشه‌های الکترونیکی شده بود. حامیان این طرح می‌گویند در دهه 1990 آمریکا 37 درصد کل بازار تولید تراشه‌های الکترونیکی و قطعات میکرو الکترونیک را در اختیار داشت اما این سهم هم اکنون به 12 درصد کاهش یافته است. 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها