کد خبر : 62233

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده اعلام کرد که تحقیقات رسمی درباره ایمنی بیش از ۱.۱ میلیون خودروی هوندا آکورد را به دلیل گزارش های متعدد از دست دادن ناگهانی کنترل فرمان، آغاز کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده (NHTSA) روز دوشنبه اعلام کرد که تحقیقات رسمی درباره ایمنی بیش از 1.1 میلیون خودروی هوندا آکورد Accord را به دلیل گزارش های متعدد از دست دادن ناگهانی کنترل فرمان، آغاز کرده است.

این اداره با بیان این که تحقیقات مذکور شامل تجزیه و تحلیل مهندسی درباره مدل های 2013 تا 2015 می شود، گفت: در شرایط عادی رانندگی و بدون اخطار یا ورودی از سوی راننده، ممکن است وسیله نقلیه از مسیر مورد نظر خود خارج شود.

شرکت خودروسازی هوندا نیز اعلام کرد که از این تحقیقات مطلع شده است و "تمام نگرانی های مربوط به ایمنی را جدی می گیرد و از طریق روند تحقیق به همکاری با اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده ادامه خواهد داد".

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده گفت که 107 شکایت و دو حادثه منجر به جراحت در رابطه با این موضوع وجود دارد.

یکی از مصرف کنندگان در دونلون، در ایالت فلوریدا، به اداره ایمنی ترافیک بزرگراه گفت که او با سرعت 25 مایل در ساعت (40 کیلومتر در ساعت) رانندگی می کرد و "فرمان را گرفته بود ولی نمی توانست وسیله نقلیه را کنترل کند.

وی گفت: ماشین وارد جنگل شد و به چند درخت کوچک برخورد کرد. این خودرو به طور کامل خسارت دید.

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده در ماه اکتبر دادخواستی را دریافت کرد که خواستار تحقیق در مورد نقص در سیستم فرمان خودروهای هوندا آکورد 2013 شد.

به گفته اداره NHTSA، این دادخواست ادعا می کند وسایل نقلیه هوندا "در حالی که از مسیر مورد نظر خود خارج می شوند راننده کنترل فرمان را به طور ناگهانی از دست می دهد".

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها