کد خبر : 61612

مدیر عامل جدید شرکت ژاپنی هوندا اعلام کرد که این خودروساز در تلاش است تا نسبت خودروهای الکتریکی (EV) و وسایل نقلیه سلول سوختی (FCV) را به ۱۰۰ درصد از کل فروش خود افزایش دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم ، توشی هیرو میبه، مدیر عامل جدید شرکت ژاپنی هوندا روز جمعه اعلام کرد که این خودروساز در تلاش است تا نسبت خودروهای الکتریکی (EV) و وسایل نقلیه سلول سوختی (FCV) را به 100 درصد از کل فروش خود افزایش دهد.

میبه در اولین کنفرانس خبری خود از زمان در اختیار گرفتن سکان هدایت دومین خودروساز بزرگ ژاپن در ابتدای آوریل، تاکید کرد که این شرکت از اهداف سبز دولت حمایت می کند.

مدیر عامل جدید هوندا در ادامه گفت: من معتقدم این مسئولیت یک خودروساز است که به هدف خودروی بدون آلایندگی کربن برسد.

این شرکت پیش بینی کرد که نسبت خودروهای برقی و سلول سوختی از کل فروش در تمام بازارهای اصلی از جمله آمریکای شمالی و چین تا سال 2030 به 40 درصد و تا سال 2035 به 80 درصد برسد.

اعلام هوندا در مورد استراتژی خودروهای برقی خود پس از آن اعلام شد که یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که این کشور کاهش 46 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 را هدف گذاری کرده و به دنبال پیدا کردن راهی برای حتی بالا بردن هدف قبلی خود است.

توشی هیرو میبه تاکید کرد که هدف تعیین شده توسط دولت این کشور "عملی" است.

وی گفت: در حالی که هدف دولت بسیار دشوار است اما من معتقدم از نظر رساندن انتشار کربن به صفر در ژاپن تا سال 2050 این هدف عملی است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها