کد خبر : 60236

شرکت آئودی آلمان در یک تصمیم انقلابی اعلام کرد قصد دارد از این به بعد دیگر موتور جدید احتراق داخلی طراحی نکند. این تصمیم احتمالا یک نقطه عطف در صنعت خودرو آلمان ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خودروتک، شرکت آئودی اعلام کرده است که توسعه‌ موتورهای درون‌سوز را پیگیری نخواهد کرد. این تصمیم بدان معنی است که موتورهای جدید درون‌سوز از پایه طراحی نخواهد شد البته این شرکت اعلام نکرده که تولید این موتورها را متوقف می‌کند بلکه گفته است پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی کنونی خود را بر اساس استانداردهای جدید توسعه خواهد داد.

مشخص نیست این شرکت برای قوای محرکه هیبریدی که ترکیبی از موتورهای درونسوز و برقی است چه سیاستی را دنبال خواهد کرد. آئودی تصمیم دارد سرمایه تحقیقاتی خود را بیشتر روی موتورهای برقی هزینه کند و تا 10 سال آینده دو مدل کلیدی آئودی A4 و A6 کاملا برقی خواهند شد.

آئودی قصد دارد موتورهای بنزینی و دیزلی کنونی خود را بر اساس استاندارد آلایندگی یورو هفت توسعه دهد. استاندارد یورو هفت از سال  2025 میلادی  به بعد در اروپا اجرا می‌شود.

آئودی زیر مجموعه گروه فولکس واگن است و پیشگام برقی کردن خودروهای این شرکت محسوب می‌شود. احتمالا در آینده به آرامی فولکس واگن هم چنین سیاستی را در پیش خواهد گرفت.

البته به نظر می‌رسد دستکم تا سال 2030 در خودروهای گروه فولکس واگن استفاده از موتورهای درون سوز ادامه خواهد داشت اما پس از این سال هم احتمال آن وجود دارد موتورهای درونسوز در خودروهای هیبریدی این شرکت به حیات خود ادامه دهد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها