کد خبر : 59943

کمبود جهانی تراشه سبب شده در سال جاری میلادی وانت های جنرال موتورز بدون ماژول مدیریت سوخت تولید شوند.

به گزارش خودروتک به نقل از مهر ، شرکت جنرال موتورز روز گذشته اعلام کرد به دلیل کمبود جهانی نیمه رساناها، مجبور است برخی مدل های ۲۰۲۱ وانت ها را بدون ماژول مدیریت سوخت بسازد. در نتیجه به عملکرد صرفه جویی سوخت خودرو خسارت وارد می شود.

نیمه رسانا ماده ای با رسانایی الکتریکی است که در تولید تراشه های تجهیزات الکترونیکی از جمله خودروها به کار می رود.

فقدان ماژول مدیریت سوخت به معنای آن است که صرفه جویی هر گالن سوخت به ازای مسافت طی شده در مدل های وانت مذکور با موتور ۸ سیلندر و حجم ۵.۳ لیتر، مصرفی کاهش می یابد.

میشل مالکو سخنگوی جنرال موتور در ایمیلی تاکید کرد تمام مدل های وانت این شرکت تولید می شوند. این شرکت قبلاً اعلام کرده بود سعی دارد تولید این بخش خود را حفظ می کند زیرا مدل های وانت پرسودترین خودروهای این شرکت هستند.

مالکو در این باره نوشت: با انجام این اقدام، می توانیم تقاضای انبوه مشتریان و نمایندگی ها برای وانت ها را پاسخ دهیم. این درحالی است که صنعت خودروسازی درحال احیا است و قدرتمند می شود.

جنرال موتورز ماه گذشته اعلام کرد کمبود تراشه احتمالاً به کاهش ۲ میلیارد دلاری درآمد این شرکت در سال جاری منجر شود. پس از آن مقامات این شرکت پیش بینی کردند ذخایر جهانی تراشه این کشور در نیمه دوم ۲۰۲۱ میلادی به وضعیت عادی برمی گردد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها