کد خبر : 59845

رنو سهامش را در دایملر(کمپانی مادر مرسدس بنز) می‌فروشد تا بخشی از بدهی‌های خود را بپردازد.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، کمپانی خودروسازی فرانسوی رنو ۵۴/ ۱ درصد از سهم خود در شرکت خودروسازی آلمانی دایملر را به فروش می‌رساند تا اهرمی برای تسریع کسب و کار خودرویی خود شود.۵۴/ ۱ درصد از شرکت دایملر معادل حدود ۴‌/ ۱۶ میلیون سهم است که رنو از طریق فرآیند bookbuilding [قیمت‌یابی سهام] ابتدا بالاترین قیمت ممکن را به دست می‌آورد و سپس به فروش می‌رساند.
 
آخرین قیمت هر سهم دایملر هنگام انتشار این خبر ۰۹/ ۷۲ یورو بوده و به طور تخمینی می‌توان گفت که رنو با فروش ۴‌/ ۱۶ میلیون سهم، رقمی معادل ۱۸/ ۱ میلیارد یورو (۱۴/ ۱‌ میلیارد دلار) به دست می‌آورد.اما رنو بعد از انتشار این خبر گفته است: «شراکت صنعتی بین گروه رنو و دایملر بدون تغییر باقی می‌ماند و این تراکنش مالی تاثیری روی این شراکت ندارد.»
 
خودروساز فرانسوی رنو که با نیسان اتحاد دارد، برای تقویت شراکت‌های صنعتی خود در سال ۲۰۱۰ اقدام به خرید سهام دایملر کرده بود.خود شرکت دایملر دچار دردسر دیگری است و باید در چین ۶/ ۲ میلیون دستگاه خودرو را برای رفع عیب فرا بخواند. این عیب به مشکلات طراحی نرم‌افزاری مربوط می‌شود. به بیان دقیق‌تر، در صورت تصادف یا سانحه، نرم‌افزارهای مرسدس بنز نمی‌توانند مکان دقیق تصادف را به پلیس یا اورژانس ارسال کنند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها