کد خبر : 58596

شرکت خودروسازی تسلای آمریکا قصد دارد یک کارخانه تولید خودرو در جنوب هند تاسیس کند.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس ، یراساس اسناد دولتی منتشر شده مشخص شد که شرکت خودروسازی تسلای آمریکا قصد دارد در ایالت کارناتاکا واقع در جنوب هند یک کارخانه خودروسازی ایجاد کند. در این اسناد نوشته شده که شرکت تسلای آمریکا یک کارخانه خودروسازی در کارناتای هند ایجاد خواهد کرد.

ماه گذشته میلادی شرکت تولید خودروهای برقی تسلا، شرکتی را با نام تسلا موتورز هند در شهر بنگالور هند در ایالت کارناتاکا که مرکز فعالیت شرکت‌های فعال در حوزه فناوری در هند به شمار می‌رود ثبت کرده است.  سروزیر ایالت کارناتاکا نیز چند روز پیش در توییتر نوشت که شرکت تسلا فعالیت خود را در هند و با افتتاح واحد تحقیق و توسعه خود در بنگالور آغاز می‌کند.

البته این پست توییتری بعدا حذف شد. هنوز شرکت تسلا نسبت به این خبر واکنشی نداشته‌اند. البته ایلان ماسک، مدیر شرکت تسلا بارها در توییتر درباره فعالیت‌های تسلا در هند نوشته است. در ماه دسامبر ماسک تایید کرد که شرکت تسلا در سال ۲۰۲۱ در هند فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

هند به‌دنبال کاهش وابستگی خود به نفت و پایین‌آوردن آلایندگی هوا در شهرهای خود است، اما تلاش‌های دولت این کشور برای ترویج استفاده از خودروهای برقی به خاطر سرمایه‌گذاری کم در حوزه تولید و زیرساخت از جمله افزایش تعداد ایستگاه‌های شارژ ناکام بوده است.

هند در راستای افزایش سرمایه‌گذاری خود در این مسیر قصد دارد مشوقی ۶/ ۴ میلیارد دلاری به شرکت‌هایی که کارخانه‌های تولید باتری‌های پیشرفته را در هند ایجاد کنند ارائه کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها