کد خبر : 58544

اپل از نیسان خواسته تا اتومبیل‌هایی با مارک اپل بسازد اما این درخواست به مذاق این خودروساز خوش نیامده است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در دسامبر سال گذشته، گزارش هایی منتشر شد که پروژه ساخت یک وسیله نقلیه الکتریکی از غول فناوری اپل هنوز زنده است و این شرکت حتی در حال آماده سازی برنامه‌هایی است تا این خودرو را در سال آینده تولید کند. 

چند هفته بعد، گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه اپل در حال مذاکره با هیوندای است، اما اندکی پس از آن تأیید شد که شرکت کره جنوبی در این پروژه مشارکت نخواهد داشت.

اکنون گزارش دیگری نشان می‌دهد اپل با همان  نمونه کار با نیسان تماس گرفته است. به زبان ساده، اپل به دنبال مذاکره با یک خودروسازی است تا بتواند اولین اتومبیل خود را بسازد. به نظر می‌رسد که بحث‌های اولیه با نیسان انجام شده است، اما گزارش شده است که مذاکرات اکنون به بن بست رسیده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، اپل از نیسان خواسته تا اتومبیل‌هایی با مارک اپل بسازد که این خلاف چیزی است که این خودروساز به آن علاقه‌مند است.

اشوانی گوپتا، مدیر عامل نیسان، گفت: ما می‌توانیم یک مشارکت با اپل داشته باشیم، اما این کار باید اینگونه باشد که خدمات آن‌ها با محصول ما ترکیب شود نه بالعکس. به هیچ وجه ما نمی‌خواهیم نحوه ساخت ماشین را تغییر دهیم.

این موضوع نشان می‌دهد که اپل در شرایطی قرار گرفته است که به دنبال شرکتی در صنعت خودروسازی است تا همکاری‌هایی را برای راه اندازی ماشین اپل پشتیبانی کند.

به گفته تحلیلگران، نیسان گزینه خوبی برای این شرکت فناوری خواهد بود، زیرا در ساخت خودرو‌های برقی تبحر دارد و همچنین در کارخانه‌های خود در ایالات متحده ظرفیت دارد. به نظر می‌رسد که به غیر از این خودروساز گزینه دیگری برای اپل وجود ندارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها