کد خبر : 57929

دو شرکت خودروسازی فورد و جنرال موتورز اعلام کردند به خاطر نبود قطعات یدکی، تولید خودرو در این کشور مختل شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، شرکت خودروسازی جنرال موتورز اعلام کرد که به خاطر نبود قطعات الکترونیکی شاهد اخلال در تولید خودرو در این شرکت هستیم. 

این شرکت اعلام کرده که قصد دارد خط تولید خود در فیرفاکس، کانزاس و مکزیکو را به خاطر نبود قطعات الکترونیکی موقتا تعطیل کند.  از طرف دیگر تولید خودرو در خط تولید جنرال موتورز در کره جنوبی نیز به نصف کاهش خواهد یافت.

سخنگوی جنرال موتورز در این باره گفت: علی رغم تمام تلاش‌هایمان، نبود قطعات الکترونیکی در تولید خودروهای جنرال موتورز اثرگذار می‌گذارد. 

به گزارش موسسه ihs مارکت، نبود قطعات الکترونیکی باعث خواهد شد تا شاهد از دست رفتن تولید 672 هزار خودرو در سه ماهه نخست سال جاری در جهان باشیم. اطلاعات موجود نشان می‌دهد که نبود قطعات الکترونیکی باعث شده تا 564 هزار خودروی کمتر در جهان طی هفته‌های اخیر تولید شده و می‌تواند در ادامه سال 2021 به از دست رفتن یک میلیون خوردوی دیگر منجر شود. 

به گزارش دیتروید فری پرس، جنرال موتورز در این مسیر تنها نیست به گونه‌ای که شرکت فورد هم اعلام کرده است که به خاطر نبود قطعات یدکی تولید خودروی این شرکت بزرگ آمریکایی مختلف شدهاست.

تویوتا، فولکس واگن، هوندا، مرسدس بنز، آئودی، سوبارو، نیسان، استلانتیس و پژو سیتروئن نیز از جمله شرکت‌هایی هستند که به خاطر نبود قطعات یدکی تولید خود را کاهش داده‌اند. 

از طرف دیگر تهدیدهای آمریکا نسبت به تحریم احتمالی شرکت سنیک، چین شرایط را بغرنج‌تر کرده است، شرکت سنیک، بزرگ‌ترین تولیدکننده قطعات الکترونیکی در چین به شمار می‌رود. 

به گزار نیویورک تایمز، دلیل نبود قطعات الکترونیکی برای خودروسازان این است که شیوع ویروس کرونا باعث شده تا بسیاری از کارمندان دورکار شوند و تقاضا برای لوازم الکترونیکی مربوط به دورکاری در منزل به شدت در جهان افزایش یافته است. این روند باعث شده تا شاهد افزایش خرید رایانه، تبلت، و تجهیزات الکترونیکی باشیم که قطعات مورد استفاده در آنها با قطعات مورد نیاز برای تویلد کامپیوتر خودرو مشترک است. 

اکثر شرکت‌هایی که این قطعات را تولید می‌کنند در تایوان و چین قرار دارند و تلاش دارند تا تولید خود را افزایش دهند، اما شرکت‌های خودروسازی آمریکایی به لطف اقدام ترامپ در تحریم شرکت‌های چینی با بحران جدی‌تری مواجه هستند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها