کد خبر : 57678

انجمن تولید‌کنندگان و بازرگانان خودروی انگلیس اعلام کرد که تولید این بخش در سال ۲۰۲۰ با ۳/ ۲۹ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به کمترین میزان خود از سال ۱۹۸۴ تاکنون رسیده است.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، انجمن تولید‌کنندگان و بازرگانان خودروی انگلیس SMMT اعلام کرد که تولید این بخش در سال ۲۰۲۰ همزمان با بحران ویروس کرونا و آینده مبهم برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) با ۳/ ۲۹ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به کمترین میزان خود از سال ۱۹۸۴ تاکنون یعنی به ۹۲۰ هزار و ۹۲۸ دستگاه رسیده است.  مایک هاوز، مدیر اجرایی این انجمن گفت: این ارقام که بدترین رقم در یک نسل محسوب می‌شود، نشان‌دهنده تاثیر ویرانگر همه‌گیری ویروس کرونا بر تولید خودرو در انگلیس است. محدودیت‌های کرونایی تقاضا را کاهش داده و کارخانه‌ها را تعطیل کرده و زندگی و معیشت (کارکنان این بخش) را تهدید می‌کند. 

انجمن تولید‌کنندگان و بازرگانان خودروی انگلیس در گزارشی اعلام کرد تولید برای خریداران خارج از کشور در سال گذشته ۱/ ۲۹ درصد کاهش یافته و به ۷۴۹هزار و ۳۸ دستگاه رسیده درحالی‌که تولید در بازار داخلی این کشور نیز به ۴/ ۳۰ درصد کاهش یافته و به ۱۷۱هزار و ۸۹۰ دستگاه رسیده است.  براساس این گزارش، میزان صادرات به ایالات متحده، ژاپن و استرالیا به ترتیب ۷/ ۳۳، ۶/ ۲۱ و ۸/ ۲۱ درصد کاهش یافته درحالی‌که صادرات به چین ۳/ ۲ درصد افزایش داشته است.  اگرچه حجم صادرات خودروی انگلیس به اتحادیه اروپا ۸/ ۳۰ درصد کاهش یافت و به ۴۰۰هزار و ۴۶۰ دستگاه رسید، این اتحادیه بزرگ‌ترین مقصد صادراتی انگلیس باقی ماند و ۵/ ۵۳ درصد از سهم صادرات این محصول در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داد.

انجمن تولید‌کنندگان و بازرگانان خودروی انگلیس همچنین اعلام کرد که مجموع تولید خودروهای برقی، پلاگین هیبریدی و خودروهای هیبریدی افزایش یافت و ۸/ ۱۸ درصد از کل خودروهای ساخت انگلیس را به خود اختصاص داد. این رقم در سال گذشته ۸/ ۱۴ درصد بوده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها