کد خبر : 57562

رئیس‌جمهور آمریکا وعده داد که ناوگان خودروهای دولتی را که شامل تقریباً ۶۵۰ هزار دستگاه می‌شود، با مدل‌های الکتریکی جایگزین کند چرا که دولت جدید این کشور تمرکز خود را به سمت انرژی پاک معطوف کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، بایدن گفت: دولت فدرال ناوگان بسیار بزرگی از وسایل نقلیه که با سوخت فسیلی حرکت می‌کنند در اختیار دارد که ما قصد داریم آنها را با وسایل نقلیه الکتریکی پاک که همین جا توسط کارگران آمریکایی ساخته شده، عوض کنیم.

بایدن همچنین از قوانینی انتقاد کرد که اجازه می‌دهند خودروها هنگام خرید توسط دولت آمریکا، ساخت این کشور در نظر گرفته شوند حتی اگر اجزای اصلی آنها غیر آمریکایی باشند.وی تاکید کرد که «روزنه‌های» قانونی را که اجازه می‌دهند قطعات اصلی مانند موتور، بدنه و شیشه برای خودروهای دارای مارک ساخت آمریکا در خارج از این کشور تولید شود، خواهد بست.کاخ سفید به سوالات مربوط به اینکه بایدن در چه دوره‌ای قصد جایگزینی خودروهای فعلی را دارد، پاسخ نداد. جایگزینی این ناوگان ممکن است ۲۰ میلیارد دلار یا حتی بیشتر هزینه داشته باشد.

دستور اجرایی بایدن برای «خرید اجناس آمریکایی» که روز دوشنبه امضا شد، خرید وسایل نقلیه الکتریکی را اجبار نمی‌کند.طبق گزارش اداره خدمات دولتی آمریکا، تا سال ۲۰۱۹، دولت این کشور دارای ۶۴۵ هزار خودرو بود که ۵/ ۴میلیارد مایل را با مصرف ۳۷۵ میلیون گالن بنزین و سوخت دیزل طی کردند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها